Касові апарати стали обов’язковими. «Наш край»: зараз не час для таких законів

18.01.22akczent bez - Касові апарати стали обов’язковими. «Наш край»: зараз не час для таких законів

З 1-го січня всі ФОПи 2-4 груп на єдиному податку повинні мати касові апарати. Співголова партії «Наш край», народний депутат Антон Кіссе вважає, що закон мав бути відтермінований.

«В умовах пандемії бізнесу й так доводиться дуже складно. Я вважаю, що зараз – не час для додаткових фінансових навантажень. Ми маємо допомагати, а не перешкоджати діяльності. Тому я підтримував відтермінування початку дії закону», – заявив Антон Кіссе.

Дозволили не використовувати касові апарати у своїй діяльності лише двом категоріям підприємців.

Пощастило ФОПам першої групи. Це ті підприємці, які не мають найманих працівників і здійснюють роздрібну торгівлю за готівку на ринках. При цьому, щоб не встановлювати касовий апарат щорічний дохід таких підприємців не має перевищувати 1 мільйон гривень.

Також окремою постановою уряду дозволили не використовувати касові апарати підприємцям, які здійснюють роздрібну торгівлю в сільській місцевості за умови не перевищення граничного розміру річного обсягу розрахункових операцій у 167 розмірів мінімальної заробітної плати (1 млн 85,5 тис.грн).

Штраф за першу не проведену через касовий апарат операцію – 100% від суми чека. За другу і наступні штрафуватимуть на 150% від суми чека. Вартість касових апаратів – 4-20 тис грн. Але у стінах ВР зараз обговорюється пропозиція щодо відтермінування накладання штрафів на місяць.