Іванофранківці готові брати участь у місцевих виборах

21.09.15

18 вересня в івано-франківську представили команду політичної партії «НАШ КРАЙ», яка йде на місцеві вибори

Команду, в якій більшість – це люди, які займаються реальними справами (лікарі, будівельники), представив голова обласного осередку партії Руслан Гусак.

За його словами, у вересні відбувся партійний з’їзд у Києві, де було понад 1000 делегатів з усіх куточків країни. У складі нашої політсили є лікарі, будівельники, робітники, представники органів місцевого самоврядування та люди, які займаються патріотичним вихованням молоді.

Як зазначив Руслан Гусак, «НАШ КРАЙ» – це політична партія не популістів, а господарників, регіональних лідерів, міських та сільських голів. Крім того, «НАШ КРАЙ» не є партією одного вождя, тобто у політсилі немає якогось одного лідера, а є рада голів і є співголови партії.

«На превеликий жаль, ухвалено закон про вибори до органів місцевого самоврядування, в якому йдеться, що брати участь у виборах можна тільки у складі певної політичної партії. Тому ми вступили у цю партію, щоб брати участь у виборах. Мешканцям міста та області в принципі все одно, яка політична сила прибирає, вивозить сміття, створює комфорт. Головним для людей є те, щоб у їхній оселі був затишок, щоб діти росли здоровими, щасливими і лунав здоровий дитячий сміх. Саме тому до складу партії увійшли професіонали, які робили роботу не на словах, а на ділі та створювали комфорт і затишок в оселях прикарпатців. Тому ми спільно з вами робитимемо все для того, щоб добре жити у нашому краї», – додав він.

Опісля відбулося представлення команди політичної партії «НАШ КРАЙ». До неї, зокрема, увійшли: Зоряна Кочерга – викладач Івано-Франківського національного університету, лікар-неонатолог, Анатолій Лущак – сільський голова Старого Лисця та голова Асоціації сільських голів області, Василь Друк – будівельник та Степан Бацала – волонтер.

Члени команди «НАШОГО КРАЮ» у виступах звернули увагу на найболючіші питання сьогодення. Зокрема, йшлося про реформу в медицині, будівництво, патріотичне виховання молоді, децентралізацію та волонтерство.

На думку Зоряни Кочерги, зараз необхідно реформувати систему охорони здоров’я. Адже наразі держава не може покрити всіх витрат, пов’язаних з охороню здоров’я. І не завжди люди мають гроші на лікування.

«Ми пропонуємо часткове страхування шляхом створення лікарняних кас для забезпечення потреб пацієнтів. Як лікар я знаю, скільки зараз є проблем, пов’язаних з якісним лікуванням, наскільки лікування є дороговартісним. Тому ми пропонуємо вирішити цю проблему шляхом створення кас часткового страхування», – зазначила Зоряна Кочерга.

Щодо децентралізації, то голова обласного осередку партії «НАШ КРАЙ» Руслан Гусак повністю підтримує ту децентралізацію, яка даватиме більше влади органам місцевого самоврядування. І яка надає фінансову незалежність на місцях.

З цього приводу голова Асоціації сільських голів Анатолій Лущак зазначив, що за останні кілька років у органів місцевого самоврядування під популістськими закликами забрали майже всі повноваження.

«Я фактично не маю ні на що впливу. Садочок, будинок культури, дороги – все забрали, голові залишається тільки збирати податок за землю. Децентралізацію потрібно було зробити вже давно, бо у нас майже немає ніяких повноважень на місцях. Якщо справді відбудеться така децентралізація, то це буде тою рятівною соломинкою, за яку можна схопитися. Треба розуміти, що наша держава все одно залежить від села. Тому яке буде село, такою буде й держава», – наголосив Анатолій Лущак.

Одним із завдань партії «НАШ КРАЙ» є патріотичне виховання молоді. За словами Руслана Гусака, сьогодні, на жаль, після школи дуже мало дітей зайнято у якихось гуртках.

«Зараз діти після школи йдуть додому, потім гуляють на вулиці, оскільки батьки на роботі. Але на сьогодні є багато поганих речей, які зваблюють дітей на вулиці. Тому наша політична сила підтримує патріотичне виховання діток. Нам передусім треба зайнятися спільно з органами місцевого самоврядування будівництвом одного потужного центру для дітей. Я тільки «за», щоб розбудовувати патріотичне виховання, бо як ми наших дітей виховаємо з самого початку, так і розвиватиметься наша держава», – акцентував голова обласного осередку політичної партії «НАШ КРАЙ».