Іван Семенюк, Буковина: У нас програма конкретніх дій, а не пустих обіцянок

01.10.15

Депутата Чернівецької обласної ради Івана Семенюка добре знають на Буковині. Успішний підприємець, директор ТОВ «Родничок» – одного із найбільших у Західній Україні виробників високоякісних будівельних матеріалів, він забезпечив роботою сотні людей, збудував і відремонтував десятки шкіл, дитсадків, житлових будинків, сотні кілометрів доріг. Тому нікого не здивувало його рішення стати кандидатом у депутати Чернівецької обласної ради на місцевих виборах-2015. Неочікуваним виявилось, що Семенюк пішов на вибори від нової, непровладної і нерозкрученої політичної сили.

У чому відмінність і перевага партії «НАШ КРАЙ» від інших партій?

У тому, що її ініціювали не політики, а виробничники, господарники, представники місцевого самоврядування, керівники підприємств, які мають досвід, бачення розвитку громад і знають шляхи їх реалізації.

Ви маєте таку програму?

Безумовно. Це програма конкретних дій, а не пустих обіцянок. Мені не потрібно, йдучи до виборців, щось вигадувати, у чомусь їх переконувати.

Я мешкаю в рідному селі Бояни, що на Новоселиччині. Щодня буваю серед людей справи – робітників, селян, вчителів і лікарів, пенсіонерів. Повірте, мені добре відомі їхні проблеми й біди. Я знаю, що саме люди очікують від влади – центральної, місцевої. Наш край – це кожен з них, кожна вулиця, кожне село, місто, район, кожен мій земляк, який вболіває за майбутнє рідної землі, своєї країни. Їм потрібно, здавалося б, небагато – мати стабільну роботу із достойною зарплатнею, можливість розвивати власну справу, навчати дітей у хорошій сучасній школі, мати належне медичне обслуговування. Тому кожний населений пункт, кожне місто й село повинно бути фінансово спроможним забезпечити робочі місця, благоустрій, комфортні умови проживання, роботу дитячих садочків, шкіл, будинків культури, спортивних комплексів. Для цього має бути відповідна податкова база. А її формують передусім виробничники, підприємці, які працюють і сплачують податки.

Чи можливо це зробити на рівні області, району? Адже зазвичай реформи проголошують у столиці, а потім спускають їх для виконання в області і райони.

Ми не просто маємо ідеї, а й бачимо реальні шляхи їх реалізації, насамперед на місцевому рівні. Вітаю розпочату децентралізацію владних повноважень. Проте на місцях її більше розуміють як можливість розподіляти на свій розсуд бюджетні кошти. І мало говорять про шляхи і методи, як ці кошти спочатку заробити, залучаючи приховані територіальні резерви та ресурси – природні, інтелектуальні, трудові.

Гроші самі не прийдуть. Залучення інвестицій передбачає чесність і справедливість стосунків з бізнесменами, котрі ці гроші принесуть. Байдуже, внутрішній це інвестор чи іноземний. Є безліч проектів, які наші підприємливі люди готові реалізувати в Україні. Але вони вимагають головного – чесних правил гри без корупції. Чи можна створити такі умови на місцевому рівні? Відповідь є очевидною. Досить подивитися на сусідню Румунію, де завдяки сприянню інвестиціям, чесності у стосунках держави з інвесторами за лічені роки підвищився рівень життя.

Усі, хто приєднався до обласної, міських, районних організацій партії «НАШ КРАЙ», якраз довели, що вміють працювати, забезпечувати розвиток територіальних громад – через наповнення бюджетів усіх рівнів, соціальних фондів, спонсорську допомогу, благодійництво, реалізацію соціальних, міжнародних інфраструктурних програм.

Чи можете ви навести приклад?

Ще вісім-десять років тому на підприємствах фірми «Родничок», яку я свого часу створив і зараз очолюю, працювало майже тисяча людей. Вони отримували одну з найвищих у регіоні зарплат. А підприємство належало до числа найбільших платників податків. Сьогодні розвивати реальне виробництво дуже важко. Не лише через економічну кризу – загалом непросту ситуацію в державі. Влада підтримує бізнес тільки на словах. Хоча повинна бути головним менеджером соціально-економічного розвитку територій. А все через надмірну заполітизованість і самої влади, і суспільного життя. Це також є одним із чинників, який змусив мене, моїх друзів включитися у нинішню виборчу кампанію у складі нової партії «НАШ КРАЙ», яка відкидає усі політичні чвари і береться за розвиток області, кожного її міста й села.

На чому акцентуватимете у своїй діяльності?

Йдеться про розвиток підприємництва, економіки, про грамотні, розумні рішення і дії на рівні регіону, кожного населеного пункту. Кожен чиновник, представник депутатського корпусу мусить працювати на інтереси місцевих громад. Крім усього, кожен член громади повинен отримати можливість реально впливати на ухвалення рішень, на покращення власного життя шляхом контролю над тим, як депутати й чиновники витрачають кошти громади. Непрозорість дій влади – головна причина існування корупційних схем. Зробити владу підзвітною і прозорою цілком у силах представницьким виборним органам влади на місцях.

Свого часу ви підтримали ідею керівництва Федерації роботодавців України щодо створення унікального інвестиційного фонду «Буковина».

Фонд, аналогів якому не було в Україні, став ефективним фінансовим інструментом підтримки малого та середнього бізнесу, а найперше – молодих людей, студентів, які бажали спробувати свої сили у справжньому бізнесі, започаткувати власну справу. Наше ТОВ «Родничок» стало його інвестором разом з «Машзаводом», чернівецькими виробничими компаніями «Техно» і «Трембіта». Акумульовані кошти спрямовувалися на реалізацію конкретних бізнес-проектів.

Проте у нас багато в країні фондів з підтримки стартапів.

Унікальність «Буковини» у тому, що це більше, ніж інвестиційний фонд. Ми, його засновники і інвестори, більшою мірою зацікавлені не в отриманні прибутків, а в соціальних дивідендах від власних інвестицій. Ми раді з того, що наші гроші працюють на розвиток підприємництва на Буковині, допомогу молоді, на підвищення культури ведення бізнесу, якості управління, інвестиційної привабливості області та кожного її району. А отриманий прибуток від діяльності нових виробництв спрямовується на подальший розвиток проекту, а не розподіляється між інвесторами.

Перед виборами завжди багато йдеться про допомогу пенсіонерам, дітям, малозабезпеченим, інвалідам.

Про це не треба говорити, це треба робити. Але слід також розуміти, що наші люди – талановиті, горді й працьовиті. Вони здатні самі заробити собі на життя. Подивіться на наші міста і села – вони насправді писанкові. Нашим людям не потрібні подарунки ні від Семенюка, ні від держави, ні від будь-кого іншого у вигляді спонсорської допомоги. Треба дати їм можливість нормально заробляти, щоб оплачувати комунальні послуги, формувати податкову базу територіальної громади і держави, яку буде використано на вирішення соціальних питань.

Партія «НАШ КРАЙ» і йде на вибори до місцевих рад, аби працювати на розвиток Буковини. Головне – ми знаємо, що для цього потрібно.