Ініціатива уряду фінансувати оборону з місцевих бюджетів – загрожує нацбезпеці, – «Наш край»

04.07.16

«Наш край» вимагає від уряду відмовитися від своєї ініціативи і не передавати питання територіальної оборони до відання місцевих органів влади. Про це сказав співголова партії Олександр Мазурчак, коментуючи рішення Кабміну щодо змін до закону, які передбачають, що місцевій владі передадуть функції підготовки та ведення територіальної оборони.

За його словами, Кабмін повинен відкликати зміни до «оборонного» закону, якими питання територіальної оборони передаються до відання місцевих органів влади. «По-перше, на місцях немає достатньо організаційного і кадрового потенціалу для здійснення такої роботи. А, по-друге, у місцевих бюджетах не має коштів на виконання оборонних функцій», – наголосив Олександр Мазурчак.

Він наголосив, що оборона – це стратегічне завдання держави і її не можна перекладати на місцеві плечі, адже це ставить під загрозу державний суверенітет. «Влада має нарешті припинити цю ганебну практику та не вигадувати щомісяця нові ініціативи, перекидаючи власні обов’язки та їхнє фінансування на місця», – зауважив він.

Співголова партії «Наш край» також припустив, що подібна ініціатива з’явилася через те, що Кабмін неспроможний на належному рівні забезпечити навчання резервістів та організувати інші заходи територіальної оборони.

Як приклад він навів перекидання фінансування ПТУ на місцеві бюджети. «І до чого це призвело? Виключно до проблем та дірок у місцевих бюджетах. Якщо на місцях не змогли знайти гроші на фінансування профтехосвіти, то як вони зможуть фінансувати оборонку», – підсумував Мазурчак.

Як відомо, Кабінет міністрів на своєму засіданні 1 липня 2016 року схвалив низку змін до законів, які стосуються оборонних заходів, зокрема: у законі «Про місцеві державні адміністрації», на органи місцевої влади статтею 27 планується покласти функції «підготовки та ведення територіальної оборони».