Ініціатива «Нашого краю» зі створення громадського бюджету в Харкові – підтримана

22.02.17

На черговій 11 сесії Харківської міської ради, керівник фракції політичної партії «Наш край» Андрій Колос підтвердив, що протокольним дорученням буде сформована група зі створення концепції громадського бюджету в Харкові.

Партія «Наш край» неодноразово виступала з ініціативою створення робочої групи з розробки положень громадського бюджету, до міської ради було направлено два депутатські запити з проханням створення робочої групи.

Крім того, партія «Наш край» неодноразово проводила освітні семінари і круглі столи на тему суспільного бюджету і привертала експертів-практиків, які успішно реалізували проект бюджету участі в інших містах України. Вони розповідали активним харків’янам про те, що таке громадський бюджет і для чого він потрібен місту.

Андрій Колос заявив, що громадський бюджет є нормальною практикою в європейських країнах і інструментом демократичного управління. Наприклад, у Португалії громадський бюджет вводиться не просто на міському, а на загальнодержавному рівні.

Нагадаємо, в Україні з кінця 2015 року почався процес реалізації проекту партиципаторного бюджету. Жителі більш ніж 20 міст України вже можуть брати участь в розподілі бюджетних коштів і розбиратися в тонкощах формування бюджету.

Сьогодні у Харкова з’явилася унікальна можливість не просто використовувати європейський досвід, а розробити свою модель бюджету участі, коли кожен харків’янин зможе впливати на формування статей витрат бюджету міста Харкова.