«Грудневі вибори – випробування на компетентність і самодостатність громад», -Юрій Кормишкін

25.10.18Kormyshkyn - «Грудневі вибори - випробування на компетентність і самодостатність громад», -Юрій Кормишкін

Грудневі вибори дадуть значний поштовх розвитку і самовизначення майбутнього громад. Про це заявив голова Миколаївської обласної організації «Наш край» Юрій Кормишкін.

За його словами, партія буде брати участь у виборах всіх без винятку громадах і представить гідних для господарювання кандидатів.

«Процес децентралізації і так затягнули, тому рішення ЦВК було не тільки логічним, а й для багатьох районів довгоочікуваним. Сьогодні об’єднуються тільки ті, хто хоче розвиватися і щось робити на своїй території, кому небайдуже майбутнє своєї громади. Громада отримує права міста обласного значення. Змінюються можливості – і відповідно на плечі громади, депутатів покладаються інші повноваження, надаються інші права і ресурси. Тому «Наш край», беручи участь у виборах об’єднаних територіальних громад, завжди ретельно підходить до підбору своїх кандидатів. Наші люди – досвідчені управлінці, господарники, ті, хто віддає перевагу розвитку рідного краю», – зазначає голова «Нашого краю».

На думку Юрія Кормишкін, грудневі вибори є і значним випробуванням для громад, адже часу на планування, затвердження бюджетів в них після обрання залишається не так багато.

«23 грудня не зовсім зручний час для проведення виборів, адже це кінець року. Вибори восени або навесні були б більш доречні. Тому що часу для того, щоб розробити і прийняти нормальний реальний бюджет громади для фінансування з держбюджету з урахуванням всіх факторів залишається дуже мало. Це означає, що і голова, і депутати повинні бути компетентними людьми і мати розуміння, як треба працювати в місцевому самоврядуванні і встигнути прийняти місцеві бюджети», – впевнений лідер «Нашого краю» в області.

Юрій Кормишкін зазначає, що досвід попередніх виборів демонструє, що об’єднання громад має відбуватися за принципом ефективності.

«Я не раз вже пояснював, чому районам, які об’єднуються за принципом один район – одна громада простіше і швидше створити на своїх територіях успішні ОТГ. Насправді, більшість невеликих ОТГ, що складаються з двох-трьох сіл, спочатку переоцінили свої сили і сьогодні не справляються з узятими на себе зобов’язаннями. Все впирається в бюджет. І елементарна математика дає нам розуміння, що в більшій ОТГ, не тільки більше бюджет, але і є більше можливостей заробляти, залучаючи інвесторів на свої території, і тим самим облаштовувати свою інфраструктуру комфортніше для місцевих жителів», – підсумував Юрій Кормишкин.

Нагадаємо, що Центральна виборча комісія призначила перші місцеві вибори в 125 об’єднаних територіальних громадах на 23 грудня. Зокрема, в Миколаївській області вибори відбудуться в 12 громадах. Своє волю в грудні висловлять мешканці Баштанського, Березнегуватського, Братського, Єланецького, Новоодеського, Первомайського, Новобузького та Снігурівського районів.