Громади мають розвиватись з урахуванням інтересів молоді, — Анатолій Присяжнюк

03.08.2103 08 kyevshhyna - Громади мають розвиватись з урахуванням інтересів молоді, — Анатолій Присяжнюк

Щоб заохотити молодь залишалися в маленьких містечках та селах, в громадах слід створити умови, сприятливі для їхнього саморозвитку, дозвілля. Про це заявив голова Київської обласної організації партії «Наш край» Анатолій Присяжнюк.

За його словами, згідно з дослідженнями, майже 50% молодих людей зазначають, що не відчувають змін після утворення громад. Через відсутність перспектив молодь маленьких населених пунктів мріє переїхати у велике місто чи взагалі до іншої країни, де є можливості, в тому числі, для соціально-культурного розвитку, реалізації власного потенціалу.

Анатолій Присяжнюк наголошує, такий стан справ свідчить про те, що на місцях молодіжній політиці не приділяється належної уваги, а за таких умов сповільнити процес відтоку молоді — неможливо. Аби молоді люди залишалися жити та реалізовували свій потенціал у рідному селі чи містечку, необхідно забезпечити їм робочі місця, доступне житло, інфраструктуру в сфері культури і спорту тощо.

«У кожному населеному пункті обов’язково має бути місце для спортивного дозвілля — спортивний майданчик, міні-футбольне поле, фітнес-зала. Для їхнього облаштування не потрібні захмарні кошти, але кожна вкладена копійка себе виправдає, адже молодь зможе проводити дозвілля з користю. Також слід налагодити роботу спортивних секцій, гуртків, відновити фінансування фізкультурно-спортивних товариств, зокрема «Колоса», на якому завжди базувався розвиток спорту на селі. Необхідно створювати молодіжні центри, розвивати арт-простори, креативні локації, підтримувати імідж бібліотек, які є простором для навчання, спілкування та відпочинку. Молодь повинна мати однакові можливості як у місті, так і селі», — підкреслює голова обласної організації партії «Наш край».

Також важливо залучати молодих людей до активної участі в житті громади, прийняття управлінських рішень, підтримувати їхні ініціативи, дати розуміння того, що саме від них залежить розбудова населеного пункту. «Молодь — рушійна сила розвитку громад. І від того, в яких умовах вона живе та розвивається, залежить сьогодення та майбутнє не лише окремого населеного пункту, а країни загалом.  Варто розуміти, що бюджет розвитку — це не лише дороги, освітлення, благоустрій, а ще й інвестування у молодь — найбільший потенціал громади», — зазначає Анатолій Присяжнюк.