Гройсман має не лише виконати обіцянку про підвищення мінімальної зарплати, але й підняти прожитковий мінімум – Шахов

26.10.16

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман, обіцяючи мінімальну зарплату до 3200 грн., тепер  повинен виконати свою обіцянку та ініціювати зміни до державного бюджету-2017. Про це заявив народний депутат від «Нашого краю» Сергій Шахов.

«Прем’єр Володимир Гройсман повинен дотриматись слова і з наступного року підвищити мінімальну заробітну плату до 3200 гривень», – наголосив він. Шахов зауважив, що днями політична партія «Наш край» заявляла про необхідність підняття мінімальних показників, тому беззаперечно у парламенті підтримуватиме задекларовану прем’єром ініціативу.

Водночас, народний депутат назвав половинчастим рішення уряду  з підвищення мінімальної зарплати без підтягування прожиткового мінімуму до реальних показників. «Ті українці, які через різні життєві обставини перебувають на соціальному утриманні держави, жодного покрашення умов життя не відчують», – наголосив парламентар.

За його словами, уряд, підвищуючи мінімальну заробітну плату, зберігає наднизький рівень прожиткового мінімуму, який не відповідає реаліям.

«Наш край» наполягає на підвищенні в 2017 році окрім мінімальної заробітної плати також і мінімального прожиткового мінімуму:  з 1 січня – до 2798 грн., з 1 травня – до 2943грн, з 1 грудня – до 3080 грн.», – підкреслив Сергій Шахов.

Як відомо, на засіданні Уряду 26 жовтня Прем’єр-міністр В.Гройсман заявив про готовність КМУ збільшити в 2017 році мінімальну заробітну плату до 3200 гривень.