Гранатуров: НКРЕКУ незаконно регулює сферу енергетики в країні

26.07.16

Країну очікує зростання соціальної напруженості і криза неплатежів за послуги ЖКГ, якщо уряд не прислухається до вимог місцевих територіальних громад зупинити зростання тарифів. Про це під час прес-конференції заявив співголова Всеукраїнської політичної партії «Наш край» Юрій Гранатуров.
«Закон про НКРЕКУ до сих пір не ухвалений, але ця структура, з мовчазної згоди Кабміну, продовжує регулювати сферу енергетики в країні. Цей орган сміливо можна назвати національною комісією з постійного підвищення тарифів. Децентралізація, яка передбачала передачу повноважень на місця, перетворилася в централізацію. Адже яка може бути децентралізація, коли тарифи на газ місцева влада не встановлює, тарифи на тепло місцева влада не встановлює. Закон до цього дня не ухвалено і результатом всього цього стало те, що місцева влада може визначити тариф тільки на підмітання вулиць і прибирання сходів. В результаті вийшло так, що децентралізація стала повною централізацією. А в централізації завжди перемагає будь-яка корупційна складова у вигляді якихось окремих людей, які сидять вище, ніж люди в місцевих громадах », – каже співголова.

Гранатуров зазначив, що для того, щоб підтримати територіальні громади, фракції «Наш Край» у всіх місцевих радах ініціювали звернення до Кабінету міністрів з вимогою зупинити зростання тарифів. Міські ради кількох обласних центрів вже звернулися до КМУ з аналогічними зверненнями.
«У місті Миколаєві таке звернення буде розглянуто на найближчій сесії міської ради, – сказав Юрій Гранатуров. – Наступний крок – питання про зниження тарифів буде винесено нашими депутатами на розгляд Верховної Ради».