Гранатуров: Люди втомилися від гасел, люди чекають змін

27.08.15

Виступ мера міста Миколаєва Юрія Гранатурова на Форумі регіональних лідерів «НАШ КРАЙ»

27 серпня 2015

м. Київ

Шановні учасники Форуму регіональних лідерів «НАШ КРАЙ»!

Колеги!

Сьогодні, як ніколи, українські міста гостро потребують господарників, здатних створити городянам безпечні та комфортні умови для проживання. А політики повинні працювати в Києві та «озброювати» місцеву владу дієвими законами.

Люди втомилися від гасел, люди чекають змін. Тих змін, які вони зможуть побачити і відчути.

Глибоко переконаний, – яка б політична сила не йшла на вибори, їй притаманний вождізм. Сьогодні ми чуємо від представників різних партій одні й ті ж гасла, одні й ті ж заклики. Єдина риторика, єдині обіцянки щодо поліпшення життя простих українців вже ЗАВТРА …… І так від виборів до виборів.

Однак насправді виходить, що керівництво цих партій, так звані політичні лідери, використовують політсилу в своїх цілях. І на превеликий жаль ці цілі ДУЖЕ далекі від нагальних господарських проблем мешканців українських міст і сіл.

Скільки б ми не намагалися змінити партійний колір у теплогенеруючої компанії або каналізаційного колектора, скільки б ми не фарбували і не навішували різні політичні гасла – свого призначення ці об’єкти не змінять.

Ми, господарники на місцях, повинні займатися своїм основним завданням – зробити наш дім комфортнішим. Кращим. Зробити його більш технологічним й експлуатувати на сучасному рівні.

Для цього нам потрібно прибрати в бік політику і займатися безпосередньо господарською діяльністю. День у день. Домагатися більш комфортного та безпечного проживання людей на своїй малій батьківщині СПРАВОЮ, а не гаслами.

Рідне місто – не порожні слова.

Ми не маємо права ні на крок відступити від досягнутих, вже зараз, соціальних стандартів.

Нам необхідно зробити все можливе для того, щоб нарешті нормально запрацював програмно-цільовий метод формування місцевих бюджетів. Саме цей шлях дасть можливість фахово підходити до існуючих міських проблем, а це і проблеми громадського транспорту, проблеми з проведення ремонту та спорудження доріг, проблеми з водопостачанням та водовідведенням. Звичайні щоденні міські проблеми.

Ми зобов’язані зробити так, щоб на нашій малій батьківщині було тепло взимку, світло вночі і затишно кожному, незалежно від назви населеного пункту. Люди багато не вимагають.

Вже давно всі розібралися в кого, і які повноваження. Але здійснити свої повноваження ТІ, хто уособлює собою місцеве самоврядування, ТІ, кого люди обрали на певну кількість років і таким чином делегували право захищати свої права та інтереси, повинні працювати виключно над проблемами, які є найболючішими для міської громади.

Ми не маємо права підміняти собою пропагандистські та політологічні об’єднання. Наша доля – сумлінно робити свою справу.

Це все елементарні речі. Можу навести простий приклад. Коли люди роблять ремонт у своїй квартирі, вони відчувають певні незручності, але готові потерпіти, щоб потім жити в облаштованій квартирі. Але якщо майстри, які роблять ремонт, замість своєї роботи починають довго і голосно розповідати про «високі» політичні матерії, тями не буде. І закінчення ремонту ви не побачите.

Богу богове, а кесарю кесареве. Політикам – законодавча робота в парламенті, а органам місцевого самоврядування – забезпечення безперебійної роботи міського господарства.

Для переконливості наведу приклад. Завдяки першим крокам з децентралізації місцевих бюджетів Миколаїв цьогоріч зміг додатково заробити більше двохсот мільйонів гривень. Це дозволило нам вже сьогодні відремонтувати десятки кілометрів магістральних міських шляхів, з нуля побудувати НОВІ.

Вже сьогодні активними темпами реалізується програма «Миколаївський двір». Для комфортного і безпечного проживання реконструюється 50 дворів з новими дитячими ігровими майданчиками, міні-стадіонами, освітленням і необхідною інфраструктурою для відпочинку.

Вже сьогодні за бюджетні кошти ведуться роботи з установки більше 250 пристроїв теплового обліку в житлових будинках. Для порівняння, у минулі роки ми мали можливість встановити не більше 10 таких приладів.

У півмільйонному Миколаєві найгостріша проблема – з громадським транспортом. Приватні перевізники не в змозі забезпечити безпечну і ритмічну роботу транспорту, а в комунальному парку електротранспорту налічується всього 25 тролейбусів. Розуміючи всю гостроту проблеми, ми в цьому році купили 40 тролейбусів і 15 трамваїв SKODA чеського виробництва після капітального ремонту. І вже з жовтня на миколаївські маршрути вийде не 25, а 65 тролейбусів. Хочу нагадати, що проїзд в миколаївському електротранспорті півтори гривні, а в маршрутці чотири. Таким чином, кожен миколаївець сьогодні зможе вибрати транспорт залежно від розміру свого сімейного бюджету і його комфортності.

Крім цього миколаївський комунальний парк цього року поповниться новими багатофункціональними снігоприбиральними машинами, грейдерами і сміттєвозами. За роки незалежності, це, мабуть, перший рік у такому комплексному оснащенні міського комунального господарства.

Сьогодні люди потребують не в гасел, люди чекають конкретних справ!

Тому ми й об’єдналися.

Об’єдналися мери великих міст Миколаївщини. Сьогодні ми йдемо єдиною командою господарників – практиків, а не теоретиків-фантазерів.

У наших лавах голова обласного депутатського корпусу Луста Володимир Вікторович, я – мер обласного центру міста Миколаєва, мери великих міст Миколаївської області Первомайська і Вознесенська. У списку наших кандидатів три почесні громадянина, керівники успішних підприємств міста, що мають наукові ступені, заслужені лікарі України, відмінники народної освіти, комунальники і депутати кількох скликань.

У Миколаєві таких людей немало. Людей готових об’єднатися і спільно вирішувати проблеми рідного міста. Не гаслом і закликом, а конкретною справою.

Як у пісні з дитинства, пам’ятаєте:

С чего начинается Родина,
с картинки в твоем букваре,
с хороших и верных товарищей,
живущих в соседнем дворе.

Ми будемо приводити до ладу рідне місто, квартал за кварталом, двір за двором, сквер за сквером. Щоб робити життя містян комфортнішим і безпечнішим.

І без політики.

І без порожніх, хоча іноді дуже красивих, гасел.

І головне – без популізму.

Наш край – Миколаїв.

Наш край – Запоріжжя, Харків.

Наш край – Миколаїв.

Сьогодні відбувся форум регіональних лідерів, які вирішили йти на вибори від партії «Наш Край». Участь у форумі взяли 62 мери і 500 регіональних лідерів.