Головним завданням нового Міністерства промисловості має стати підтримка виробництва в Україні, а не експорт сировини, – “Наш край”

17.09.20

Міністерство промисловості має зосередитися на локалізації виробництва в Україні, а не відстоювати інтереси експортерів сировини. Про це заявив співголова партії “Наш край” Олександр Мазурчак.

За його словами, влада має підтримувати виробництво в Україні, а не експорт сировини.

«Нещодавно новостворене Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості заявило, що розвиватиме вітчизняну промисловість. Натомість з документів Міністерства слідує, що воно зосередилося на підтримці експорту сировини: пропонується скасувати мито на постачання до країн ЄС гарячекатаних рулонів українського виробництва,  підвищити для України квоти для 14 груп металопродукцій та відстрочити імплементацію європейського законодавства у частині захисту довкілля. У «Нашому краї» наголошують – нове Міністерство має служити розвитку промисловості, а не експортерам сировини», – наголосив Олександр Мазурчак.

Співголова партії «Наш край» зазначив, що влада має розвивати промисловість та сприяти створенню робочих місць, а не перейматись збереженням програшної для України стратегії експортера сировини.

«Наш край» у свій передвиборній програмі «12 кроків для розвитку рідного краю» наголошує, що пріоритетом для України має стати локалізація виробництва – надання переваг продукції, якомога більша частка якої вироблена в Україні», – нагадав Олександр Мазурчак.

Він закликав чиновників служити розвитку промисловості, а не експортерам сировини.

«Мінстратегпрому варто визначитися, з якої метою його створили – в інтересах держави чи експортерів сировини?», – підсумував Олександр Мазурчак.

Нагадаємо, 7 вересня Кабмін на позачерговому засіданні прийняв проєкт постанови, яким законодавчо врегульовуються основні завдання діяльності Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості України.