Головам ОТГ підказали, де шукати допомоги для розвитку громад

16.11.17.jpg - Головам ОТГ підказали, де шукати допомоги для розвитку громад

Стати успішним керівником громади неможливо без постійного навчання, проектного мислення й урахування досвіду своїх колег, який необхідно переймати постійно. Про це йшла мова на робочій групі з обміну позитивним досвідом партбудівництва й розвитку громад, що проводилася в Борисполі Київської області партією «Наш край».

Як зазначив співголова партії «Наш край» Олександр Мазурчак, головами територіальних громад і депутатами в об’єднаних територіальних громадах все частіше обирають представників партії.

«Ми хочемо дати їм можливість переймати досвід інших громад. Наприклад, як у громаді Борисполя, де керівна команда – з «Нашого краю», і вони показують гарні результати своєї роботи. Сьогодні у людей є можливість не лише перейняти досвід Борисполя, а й поділитися своїм власним», – розповів Олександр Мазурчак.

Сьогоднішній Бориспіль – чистий, доглянутий, щороку реалізуючий нові інфраструктурні проекти, відкриваючий дитячі садки і реконструюючий школи. При тому, що за методикою МОП у країні налічується понад 9% безробітних, тут цю проблему практично вирішено. Якщо за 9 місяців минулого року рівень безробіття сягав 2,4%, то за 9 місяців цього – вже 0,8%. І в місті продовжують відкриватися нові підприємства. До речі, середня зарплатня в Борисполі – 10 тис. грн.

За словами мера міста Анатолія Федорчука, секрет керівника міста зі зростаючим добробутом досить простий – «горіти» на роботі й не красти.

«У мене часто запитують, де я беру стільки ідей. Я їх ніде не беру – мені їх підказують люди», – зазначає мер.

Під час робочої зустрічі рекомендації щодо розвитку громади нещодавно обраним головам і депутатам давали не лише керівники партії та представники раніше створених громад, а й представники «Клубу мерів», експерти, керівники Академії будівництва України, проектні менеджери фондів Європейської комісії, які розповіли про можливості фінансування місцевих проектів за рахунок коштів міжнародних організацій.

Сьогодні ідеї та цілеспрямованість значущі не менше, а подекуди й більше, ніж наявність коштів у бюджеті. Коли люди знають, що їм потрібно робити і мають чіткі плани реалізації проектів, знайти гроші й на благоустрій, і на створення нових робочих місць – реально. Ця думка не раз лунала на зустрічі керівників громад. Як і посилання – «ви не одні, і разом ми з усім впораємося».

«Знаю, що у людини, яку обрали вперше, з’являється елемент невпевненості, сумніви, чи реально впоратися з усіма проблемами. Не хочеться, щоб цей період був довгим. Люди повинні відчути, що за їх плечима стоїть потужна партія, яка готова надати їм допомогу в становленні, у навчанні, в пошуці фінансових ресурсів, в організаційному й юридичному планах. Ми маємо можливість допомогти нашим головам швидко пройти цей період становлення. Як на мене, зараз це найважливіше. Крім того, співпраця з «Клубом мерів» дає можливість залучення досвідчених міських голів, які працювали раніше і мають величезний досвід, який теж знадобиться», – поділився Олександр Мазурчак.

За словами члена політради партії «Наш край», виконавчого директора виконавчої дирекції Асоціації міст України (1995-2017) Мирослава Пітцика, процес створення ОТГ йде, тому що, на щастя, люди розуміють, що порятунок країни – в сильному місцевому самоврядуванні.

«І «Наш край» лідирує в цьому, допомагаючи й селищним, і сільським головам сформувати відповідно до Європейської хартії сильні територіальні громади, які стануть основою майбутньої сильної держави», – зазначив Мирослав Пітцик.