Голови для міст Харківщини: кандидати в мери від «НАШОГО КРАЮ»

07.10.15

Нинішні вибори – особливі. Вони відбуваються за новим законом, і очікується, що тепер у місцевого самоврядування з’явиться більше прав і фінансових можливостей. І, звісно, особлива роль – господаря міста – буде у міських голів. «НАШ КРАЙ» представляє своїх кандидатів у мери міст Харківщини.

BozhkovАЛЕКСАНДР БОЖКОВ
Изюм

Я – діючий міський голова Ізюма. І можу сказати, що ми зробили все можливе, враховуючи те, в якій соціально-політичної ситуації нам доводиться працювати, і те, що Ізюм – прифронтове місто.

Насамперед потрібно було зберегти всю необхідну міську інфраструктуру в робочому стані. Навіть у цей непростий час нам вдалося виділити 7 млн. грн. на ремонт доріг. Не менш важливі проблеми пов’язані з близькістю ґрунтових вод і небезпекою підтоплення житлових будинків і комунальних будівель, передусім шкіл і дитячих садків, що постійно вимагає додаткових фінансових витрат.

Реконструкцію Букинского водогону включили в програму економічного і соціального розвитку Харківської області.

Під час виступу на конференції партії «НАШ КРАЙ» у Харкові я говорив про те, як важливо відновити промисловий потенціал Ізюма. Індустріальна зона залишилася, збереглися всі необхідні комунікації, бо ми розраховуємо, що в місто прийдуть інвестиції. І такий інтерес є, зокрема до відкриття невеликої фабрики з виробництва оптики медичного призначення.

Міська влада підтримує малий і середній бізнес. Є можливість використовувати багату природу Ізюмщини для розвитку туризму.

Загалом, ми ставимо перед собою реальні завдання, які намагаємося виконувати. Наші батьки пережили не менш складні часи, тим не менше вони залишили нам у спадок квітучу країну. Тому панікерів я прошу не хвилюватися.

DemchenkoВОЛОДИМИР ДЕМЧЕНКО
Куп’янськ

На посаду міського голови я балотуюся повторно. І скажу, що останнім часом нам вдалося багато зробити щодо енергозбереження. Першими серед міст області ми провели енергоаудит.

Критична ситуація склалася в селищі Ківшарівка, де мешкає 20 тисяч жителів. Стару котельню тут закрили, нову не добудували. Для обігріву селища бракувало потужностей. Проблему вдалося вирішити за рахунок того, що соціальні об’єкти ми стали успішно переводити на альтернативні джерела енергії.

Нас підтримала обласна державна адміністрація, і вже готове техніко-економічне обґрунтування на будівництво міні-ТЕЦ «подвійного призначення» – це підприємство з переробки побутових відходів та виробництва тепла. Екологічний ефект важко переоцінити.

Щодо ремонту доріг, то кошти на ці цілі знайшлися. Є фірми-підрядники, але єдиний у місті асфальтовий завод, що належить облавтодору, не може впоратися з навантаженням. Ми знайшли інвестора, який готовий запустити муніципальний асфальтовий завод, і сподіваємося, що в 2016 році підприємство запрацює. А це лише тільки прискорить процес ремонту доріг, а й створить у місті додаткові робочі місця.

IsichenkoВІКТОР ІСІЧЕНКО
Мерефа

Ось уже десять років я обираюся депутатом міської ради. У Мерефі мене добре знають, бо я займаюся підприємництвом у сфері побутового обслуговування, а це те, що необхідно людям у повсякденному житті.

Слабкі місця міської інфраструктури – дороги, тротуари, водопровідне господарство, очисні споруди в селищі Селекційному. Школа №1 у центрі нашого міста займає старовинний будинок, пам’ятник архітектури, але дітям в ньому тісно. Є можливість побудувати поряд додаткові приміщення для спортивної зали та харчоблоку.

Домовилися з Утківкою про об’єднання в одну громаду. Це дасть нам можливість здавати землю в оренду і таким чином отримувати додаткові надходження до бюджету.

Думаю, що в місті необхідно відкривати нові дошкільні, культурні та спортивні установи, бо сьогодні їх не вистачає.

«НАШ КРАЙ» – нова політична сила, і нам важливо завоювати довіру громадян. Я свого часу десять років пропрацював на Харківському тракторному заводі. Там вимоги були дуже суворі, виховували, вчили керувати. Мій девіз: «Взявся – роби!».

IschenkoГЕННАДІЙ ІЩЕНКО
Люботин

У мене таке враження, що досі містом управляли якісь ненаситні варяги, які безсоромно грабували унікальну люботинську землю, доводячи її до виснаження. Наша команда насамперед затвердить і реалізує програму розвитку виробництва та створення нових робочих місць. Її суть у тому, щоб на базі комунальних підприємств відновити сади, побудувати теплиці для овочів, створити рибне господарство, побудувати тваринницькі ферми, птахофабрику, молокозавод, консервний завод, м’ясокомбінат, борошномельний комбінат, модернізувати хлібозавод.

Крім цього, в нашому місті є різні корисні копалини: пісок, унікальна трубчаста глина, кварцовий пісок. У надрах є газ і нафта. Грамотно використовуючи природні багатства, залучаючи інвестиції, ми відновимо цегельний завод, а на основі кварцового піску побудуємо комбінат з виготовлення будівельних сумішей та будівельних матеріалів.

Місто відчуває гостру потребу в нових яслах, дитсадках, дитячих майданчиках, школах раннього розвитку, школах мистецтв, новому будинку дитячої творчості з гуртками за інтересами. Для людей похилого віку необхідно створити гідні умови для харчування, лікування та відпочинку. Ми відшукаємо можливість виплачувати їм надбавку до пенсії з місцевого бюджету, забезпечимо комплексним медичним обслуговуванням і доступними ліками.

MinaevaГАЛИНА МІНАЄВА
Чугуїв

Ми любимо своє місто, і наша команда працює для того, щоб зробити життя в Чугуєві комфортним для всіх, незалежно від того, в якому куточку міста мешкає людина; щоб у громаді панували взаєморозуміння та повага один до одного. Сподіваюся, виборці помітили, що нам багато чого вдалося зробити.

Активно ведуться роботи з енергозбереження. Замінено вікна у дитячих садках і школах. Залучено кошти ПРООН для товариств співвласників житлових будинків, і в першому такому будинку вже розпочато роботи з термомодернізації.

Сьогодні, як ніколи, є актуальними проблеми соціального захисту громадян, які постраждали від бойових дій у Донбасі, переселенців, учасників АТО. Саме тому створено і вже почав працювати будинок соціальної активності для ветеранів, територіальний центр соціальних послуг, а також центр для дітей з проблемами здоров’я. Скоро я знову їду до Києва з надією добитися передачі будівель Міноборони, що пустують, під дитячі садки.

На наступну каденцію ставимо завдання завершити вже розпочаті проекти: продовжити ремонт вулиць і внутрішньоквартальних доріг, облаштувати парк імені Рєпіна для сімейного відпочинку. У місті з’явиться фонтан. Дуже хочу зробити реконструкцію центральної площі міста. Наш девіз: «У нас немає проблем, є невирішені завдання».

NamchykВІКТОР НАМЧУК
Первомайський

За прикладом програми партії «НАШ КРАЙ» «10 кроків для розвитку рідного краю» я визначив місцеві завдання: «10 кроків для Первомайського».

Перший крок: ремонт житлового фонду. Необхідно, щоб кожен будинок у Первомайському мав свій паспорт проблем: дах, підвал, непрацюючий роками ліфт. Кожна проблема повинна мати термін вирішення.

Другий: ремонт доріг і тротуарів.

Третій: створення ефективної системи реагування на скарги містян. Відповідь з мерії люди повинні отримувати наступного дня, а не очікувати її місяцями.

Четвертий: важливо зробити всі адміністративні процедури прозорими і відкритими, витягнути людей з полону поборів.

П’ятий: створити в місті громадську раду, куди увійдуть шановані люди: ветерани, діти війни, чорнобильці, всі, кому не байдужа доля Первомайська. Усі питання, які виносяться на сесію міськради, повинні обговорюватися з громадською радою і оприлюднюватися в районній газеті.

Шостий: медицина. Люди повинні мати можливість отримувати якісну медичну допомогу в Первомайську.

Сьомий: освіта. Батьки не повинні фінансувати школу та дитячий садок. Це має взяти на себе влада, і повірте, гроші на це знайти можна.

Восьмий: культура. Будинок культури повинен стати вогнищем розвитку. У нас багато талановитих людей. Діти повинні мати можливість вибрати справу собі до душі.

Дев’ятий: необхідно впорядкувати міський ринок. Сьогодні люди торгують своєю продукцією практично з асфальту, та ще й платять «містове». За що?

Десятий: земля. Це принципове питання. Земля, як для селян, так і для містян, має бути джерелом доходу. Але великі агрохолдинги зробили людей фактично рабами і заручниками. Родичі тих, хто пішов із життя, не можуть домогтися отримання землі у спадок. Це – повне правове безчинство, з яким я боротимусь і відстоюватиму права кожного.