Галина Міряха, Миколаїв: Хочеться стабільності, миру і… здорового глузду

08.10.15

Кандидат у депутати по округу №48 Галина Міряха розповіла, чому йде на вибори з партією «НАШ КРАЙ» і про плани розвитку рідного міста.

Чому ви вирішили йти на вибори з партією «НАШ КРАЙ»?

Рішення йти на вибори до органів місцевого самоврядування прийшло саме собою, воно назріло. Підштовхнуло і стимулювало – нова партія «НАШ КРАЙ», де зібралися професіонали, які хочуть щось змінити у нашому місті та країні на краще.

Якими питаннями ви збираєтеся займатися надалі?

Мене, як педагога, хвилюють питання освіти та молоді. Прикро, коли талановиті молоді люди, закінчивши наші вузи, виїжджають працювати за кордон. А це золотий потенціал нації.

Молоді треба допомогти знайти своє місце в житті, створювати робочі місця тут, у нашій країні. А ми їх залишаємо напризволяще. Виходить, що в Україні їм немає місця, немає гідних зарплат.

Але скільки б не говорили студентам, що треба бути патріотами, якщо немає роботи, вони все одно шукатимуть своє місце і, можливо, не в нашій країні.

Ситуацію можна змінити. Є надія, що внаслідок децентралізації органи місцевого самоврядування отримають більше прав, а отже, наше місто може піти шляхом розвитку, а не занепаду. Мені здається, що з’явився шанс змінити щось на краще. Депутати міськради на місці повинні вирішувати, скільки грошей виділити на освіту, медицину, інвалідам, малозабезпеченим. Щоб гроші не йшли в пісок і не служили для збагачення олігархів, а спрямовувалися на вирішення економічних, соціальних проблем. Я сподіваюся, що наші виборці голосуватимуть не за олігархів, а за людей, які живуть поруч, живуть чесно і їм нема чого приховувати від суспільства.

Зараз гостро стоїть проблема дітей-сиріт та покинутих дітей. Який вихід ви бачите з цієї ситуації?

У мене є мрія створити мережу сімейних дитячих будинків. Якщо батьки кидають дітей, отже, суспільство хворе, його треба лікувати. Але діти-сироти не можуть чекати, доки суспільство прозріє і вилікується. Покинутих дітей стає все більше. Я вже дізнавалася, які документи потрібні для відкриття сімейного дитячого будинку. Знаю сім’ї, які хотіли б взяти дітей і забезпечити їм нормальне життя. Сподіваюся, виборці мене підтримають на виборах і тим самим посприяють вирішенню проблем сирітства

Ще одна проблема, яка хвилює багатьох, – вступ до вузів. Що можна зробити в цьому напрямі?

На мій погляд, права учасників ЗНО безсовісно порушуються. Держзамовлення у вузах скорочується, а отже, залишаються лише місця на контрактній основі. У кого є гроші, для того дороги відкриті. Це – по-перше. По-друге, тестування нівелює особистість. По-третє, випускники шкіл вступають до того вишу, в який їм дозволяють вчинити набрані бали. Хочеш бути лікарем? А в тебе не вистачає трьох-чотирьох балів. Значить, йди в інженери. Так визначила машина. Пропала мрія. Спочатку він йде в нелюбимий вуз, потім стає поганим фахівцем. Все життя – шкереберть. А так не повинно бути. Треба дати можливість людині самому визначитися.

Ще одне. Здавалося б, система зовнішнього оцінювання знань придумана для боротьби з корупцією під час вступу випускників до вузів. Але ми знаємо, що це далеко не так. Корупціонери і тут пристосувалися. То чи варто було городити весь цей город і витрачати величезні державні кошти на реформування? Треба всім разом вирішити цю проблему, поки не пізно. Спочатку можна розробити свої пропозиції у міській раді, а потім донести їх до Міністерства освіти. Міська рада, якщо там зберуться розумні й мислячі люди, які вболівають за своє місто і країну, може домогтися багато чого.

ПРО КАНДИДАТА

Галина Міряха народилася в селі Грибеники Новоодеського району. Закінчила середню школу, потім – філологічний факультет Миколаївського педагогічного інституту. Вийшла заміж. Залишилася в Миколаєві. Є донька, двоє онуків. Після закінчення педінституту Галина працювала в міських школах.

Зараз Галина Міряха – проректор з формуванню та розвитку контингенту Миколаївського міжрегіонального інституту розвитку людини «Україна». У вузі працює вже 15 років, загальний педагогічний стаж – 35 років.