Фракція «Нашого краю» в Харківській міськраді ініціює впровадження партиципаторного бюджету

10.11.16
Фракція політичної партії “Наш край” ініціює створення робочої групи з питань розробки основних положень і принципів суспільного (партіціпаторного) бюджету в місті Харкові. Запит міському голові Геннадію Кернесу з відповідною ініціативою був поданий депутатом Харківської міської ради Андрієм Колосом. 
Україна розпочала впровадження в містах партіціпаторной бюджету ще з кінця 2015 року. На даний момент суспільне бюджетування вже вдало реалізовано в більш ніж 20-ти містах і в 13-ти все ще впроваджується. Бюджет участі – це ефективний спосіб впливу жителів українських міст на розподіл бюджету.
Українці знаходять актуальну проблему, яка турбує більшість громадян, або засіб розвитку власного міста, розробляють відповідний проект і стверджують його.
За незначний проміжок часу завдяки бюджету участі в Україні почали реалізовуватися проекти громадян. Жителі міст зрозуміли значимість своєї участі у благоустрої міст. Черкаси, Полтава, Чернігів, Суми, Луцьк, Івано-Франківськ та інші міста вже працюють над реалізацією проектів громадян. Як показує практика, міста, в яких діє партіціпаторной бюджет, стають більш комфортними для проживання, навчання, роботи і відпочинку.