Фракція «Нашого краю» Генічеської райради проголосувала за забезпечення міста вітчизняним газом

18.11.21vlasnyj gaz - Фракція «Нашого краю» Генічеської райради проголосувала за забезпечення міста вітчизняним газом

Генічеська райрада вийшла до Кабміна та Верховної Ради України з вимогою надати можливість населенню, бюджетним установам та комунальним підприємствам закуповувати український газ власного видобутку для потреб за собівартістю +30% рентабельності. Адже на території міської тергромади використовується газ тільки власного видобутку. За це рішення на 10 сесії районної ради фракція «Нашого краю» проголосувала одноголосно. Повідомила про це голова фракції ПП «Наш край» Генічеської районної ради Наталя Стегура.

«Немає сьогодні фінансової можливості у більшості наших людей платити по таких тарифах за комуналку в опалювальний сезон. Навіть експерти наголошують, що переважна частина українців  знаходиться поза межею бідності. Хоча це знаю й без експертів, бо як депутат спілкуюся з багатьма людьми різних вікових і соціальних категорій. Тому, якщо не застосувати механізми державної допомоги, наприкінці опалювального сезону ми отримаємо повну або часткову несплату комунальних послуг, а за нею – соціальну кризу. Щиро дякую колегам депутатам усіх фракцій за колективну роботу та підтримку цього питання», – наголосила Наталя Стегура.

У зверненні до центральної влади депутати Генічеської райради також озвучили інші вимоги. Зокрема, щодо розширення фінансування програми субсидій за комунальні послуги на 40%, аби отримати державну допомогу змогли усі, хто її потребує. Про повернення пільгового тарифу для населення на електроопалення. Кабінету міністрів України запропоновано запровадити дієвий механізм компенсації з державного бюджету витрат місцевих бюджетів, пов’язаних з залишенням без змін тарифів на опалення.

Верховну Раду України  просять прискорити розгляд проєкту Закону України № 6064 від 15 вересня 2021 року щодо встановлення мораторію на відключення боржників від комунальних послуг на період дії карантину.