Фракція «Наш край» проголосувала проти ліквідації єдиного на Херсонщині хоспісу

21.02.22herson hospыs - Фракція «Наш край» проголосувала проти ліквідації єдиного на Херсонщині хоспісу

На сьогоднішній сесії Херсонської обласної ради фракція «Наш край» проголосувала проти ліквідації єдиного в області хоспісу, де перебувають невиліковно хворі люди. Про це повідомила депутатка облради від «Нашого краю» Світлана Межерицька

За її словами, головне завдання установи – полегшення страждань тих, хто там знаходиться, тоді як переведення закладу на територію обласного госпіталю означає його фактичне злиття з даним лікувальним закладом, що суперечить завданням медичних установ.

Як зазначила депутатка, усі фінансові витрати КНП «Херсонська обласна лікарня «ХОСПІС» ХОР, окрім комунальних послуг, покриває Національна служба здоров’я України. Йдеться про близько 8 мільйонів гривень на рік, що дає можливість медустанові бути майже незалежними від коштів Херсонської обласної ради.

До речі, торік обласному бюджету усі хворі й медичний персонал хоспісу обійшлися у 384 тисячі гривень. Цьогоріч НСЗУ також передбачила на заклад необхідні кошти, про що є відповідний документ.

«Якщо вже й приєднувати хоспіс до певних медичних закладів, то до тих, які ледве виконали фінансові плани за минулий рік. Наприклад, як обласний фтизіопульмонологічний центр, який, що важливо, знаходиться на околиці міста, має велику територію для прогулянок таких хворих та їхнього спокійного перебування там. Стосовно медперсоналу хоспісу – усі пройшли тематичні курси удосконалення з паліативної й хоспісної допомоги, а сам медзаклад отримав пакет НСЗУ на надання хоспісної та паліативної допомоги. А щодо умови перебування хворих, то і в тій, і в іншій лікарні їх треба вдосконалювати. Для цього потрібні кошти з обласного бюджету або від Національної служби здоров’я України. І ще одне, якщо немає дорожньої карти та достатньої кількості хворих, то заклад не зможе використовувати всі свої потужності», – сказала на сесії обласної ради Світлана Межерицька.