Євген Бондар, Дніпропетровщина: Я бачу, як можна знизити тарифи

07.10.15

Децентралізація уже відкрила широкі перспективи, завдяки яким у бюджеті Тернівки нарешті з’явилися реальні гроші. Євген Бондар знає, як їх використовувати на благо містян.

Що вас підштовхнуло знову балотуватися?

Я знову балотуюся на пост голови Тернівської міської ради, бо бачу перспективу, бачу шляхи вирішення нагальних проблем. Я вибрав партію «НАШ КРАЙ», тому що саме в її лавах зібралися люди, які думають зі мною однаково, люди справи і слова. Люди, які вже підготували реальні проекти, що забезпечують нашому краю процвітання. А спонукав мене знову балотуватися новий закон про децентралізацію. Адже раніше на місцях – в таких маленьких містах, як Тернівка (хоча це місто обласного підпорядкування), – не було в бюджеті практично жодної копійки. Хоча це дуже несправедливо, адже в місті знаходяться дві потужні шахти об’єднання «Павлоградвугілля», які справно спрямовують гроші до бюджету країни. Коли запрацювала децентралізація, в бюджеті міста почали з’являтися серйозні кошти. Це десятки мільйонів гривень, які дають зміну нарешті зробити життя городян краще.

З чого потрібно розпочати ці покращення?

Одна з головних проблем Західного Донбасу, в тому числі міста Тернівки, – це вода. Сьогодні воду транспортують каналом Дніпро – Західний Донбас довжиною близько 150 кілометрів. Вона потрапляє в Тернівку по старих бетонних трубах, які знаходяться в аварійному стані. Тому якість води в Тернівці жахлива.

Завдяки ухваленому закону про децентралізацію до бюджету міста за цей рік надійшло близько 50 млн. грн. Це дає можливість реалізувати проект із забезпечення мешканців Тернівки відмінною водою, розроблений мною на посаді міського голови (2006–2010). У результаті ми зможемо не лише істотно підвищити якість води, а й в рази знизити її вартість.

У селі Зелена Долина, яке входить до складу Тернівки, є поклади води. Це підтверджено геологорозвідкою. Згідно з моїм проектом необхідно побудувати власний водопровід із сучасних пластикових труб і водозабір у Зеленій Долині. Довжина транспортування води скоротиться від 150 до 12 км. У Тернівці з’явитися своя вода, до того ж собівартість її буде дуже низькою – у місті понизиться тариф на воду і на водовідведення (каналізацію). Тепер на це в бюджеті міста є гроші. Якщо ними правильно розпорядитися, за рік можна провести проектні роботи і розпочати будувати водозабір. Це також забезпечить мешканцям Тернівки робочі місця.

Реалізація проекту суттєво впливає і на роботу котельні. У Тернівці одна потужна вугільна котельня, яку за наявності коштів (раніше їх не вистачало) можна модернізувати. Необхідна реконструкція котлів, щоб вони працювали в режимі «киплячий шар». Це також забезпечить близько 20–30% економії за одну гекакалорію тепла.