Економіка, інфраструктура і бажання повинні стати основою на шляху до об’єднання громад, – Антон Кіссе

19.06.17

Kisse 1 1 770x470 300x183 - Економіка, інфраструктура і бажання повинні стати основою на шляху до об'єднання громад, - Антон КіссеВ основі об’єднання громад повинні бути прорахована економічна вигода, інфраструктура і бажання громад об’єднатись. Про це заявив народний депутат від “Нашого краю” Антон Кіссе в рамках круглого столу “Реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні: досягнення і нові завдання”.

За його словами, якщо мова йде про об’єднання кількох сіл, то необхідно керуватись принципом добровільності а також прораховувати економічну вигоду від майбутнього об’єднання.

«Необхідно в першу чергу дотримуватися букви закону і виходити із Закону України про добровільне об’єднання громад, яким передбачено принцип добровільності. Приймаючи рішення про об’єднання, в селах необхідно прорахувати економічну вигоду від майбутнього об’єднання, які кошти можна буде залучити, наскільки актуально об’єднання в громаду. При наявності позитивних сторін у жителів сіл з’явиться і бажання об’єднатись», – зазначив Антон Кіссе.

Співголова “Нашого краю” запропонував міністерству регіонального розвитку та кабінету міністрів провести незвичайний експеримент і прорахувати на прикладі Болградського району економічні вигоди від об’єднання.

Крім того, нардеп відзначив позитивний результат від проведення в Болграді виїзного семінару-тренінгу “Стимулювання процесів децентралізації на території громад Болградського району Одеської області”, в рамках якого сільським головам, депутатам районної та міської рад роз’яснювали особливості реалізації Закону про добровільне об’єднання громад та децентралізації влади .

«Жителі Саратського району також виявили бажання прийняти у себе аналогічний семінар, що дозволить їм розібратися з особливостями процесу об’єднання громад», – підкреслив Антон Кіссе.

На закінчення Антон Кіссе підкреслив важливість реалізації проектів по відновленню інфраструктури регіону.

«Децентралізація влади та об’єднання громад практично неможливі без доріг в хорошому стані. Якщо сьогодні ми не можемо освоїти понад 1,3 млрд гривень, отриманих від надприбутки Одеської митниці на ремонт траси “Одеса – Рені”, то виникає питання, як ми зможе відремонтувати дороги, що з’єднують об’єднані громади. Сподіваюся, що в Києві прислухаються до жителів Одеської області і перейдуть від переконання до конструктивної співпраці”, – підсумував Антон Кіссе.

Як відомо, 15 червня в Одесі відбувся круглий стіл “Реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні: досягнення і нові завдання”.