Економіка Чернігівщини: жодних амбіцій та популізму

07.09.15

«НАШ КРАЙ» знає, що потрібно Чернігівщині і як вивести область з кризи

На Чернігівщині 2 вересня відбувся Форум регіональних лідерів політичної партії «НАШ КРАЙ».

«Кожен куточок нашого краю має своїх сильних місцевих лідерів. А лідери знаходять спільну мову і вирішують, як розвивати Чернігівщину», – заявив під час відкриття Форуму заступник голови Чернігівської обласної ради, один із лідерів партії у краї Валентин Мельничук.

Отже, принцип багатолідерності партії «НАШ КРАЙ» буде реалізовано і на Чернігівщині. Кандидати від партії будуть максимально представлені в кожному окрузі області, висуватимуться до рад усіх рівнів і спробують свої сили обратися на посади міських, сільських та селищних голів. Загалом «НАШ КРАЙ» висуне по області понад 5000 кандидатів, які побачили в цій партії можливість принести своєму краю конкретну користь. Так, відомий підприємець з Коропа Михайло Півень заявив, що обрав «НАШ КРАЙ» тому, що тут багато людей, які роблять реальні справи. На думк у підприємця, саме це, а не з аяви в сесійних залах про любов до України, потрібно зараз країні. І те, що всеукраїнська команда партії «НАШ КРАЙ» включає більше 70 мерів міст, – приклад саме такої стратегії.

Загалом у чернігівському форумі, який було присвячено обговоренню того, як вивести Чернігівщину з кризи, взяли участь близько 100 представників усіх районів області – сільські та селищні голови, мери міст, депутати районних та обласних рад, аграрії, підприємці, інтелігенція. Лідери партії – депутати обласної ради Михайло Півень, Людмила Андрієвська, Іван Пащенко, міський голова Чернігова Олександр Соколов, заступник голови облради Валентин Мельничук та багато інших – порушували у виступах болючі для області питання та пропонували конкретні способи вирішення проблем краю.

Одним із перших кроків на шляху реформування українського села краяни бачать передачу повноважень місцевим громадам. Адже саме люди на місцях краще, ніж будь-хто інший десь у центрі, знають, як вирішувати свої проблеми. Причому така передача повноважень, щоб вона не залишилася лише на папері, має супроводжуватися наданням фінансової незалежності громадам: на місцях мають залишатися більш як 50% зароблених у регіоні коштів – податків і зборів. Краяни мають право самі визначати, куди і як витрачати зароблені їхньою важкою працею гроші.

Обговорили чернігівські лідери «НАШОГО КРАЮ» і кроки, які можна робити прямо зараз. «Головний рецепт для Чернігівщини є простим – лише економіка і жодних амбіцій, жодного популізму», – задав конструктивний тон обговоренню лідер політичної партії «НАШ КРАЙ» на Чернігівщині Валентин Мельничук. Тож і інші виступаючі зосереджувались на конкретних справах.

«Треба не лише виробляти сировину, а й займатися глибокою переробкою. І підтримувати невеликі підприємства, які сьогодні дають можливість працювати на селі», – наголосила на стратегії розвитку краю підприємець, депутат обласної ради Людмила Андрієвська.

«Цього року зібрали 22,5 тисячі тон зернових, середня урожайність – 57 центнерів з гектара. В історії Новгород-Сіверського району ніхто не пам’ятає такого урожаю, –розповів про сільськогосподарський потенціал краю директор агропідприємства Анатолій Луцюк. – Упевнений, що команда «НАШ КРАЙ» у місцевих радах Чернігівщини зможе підняти і область».

Максимально предметним був і підсумковий висновок Форуму регіональних лідерів партії «НАШ КРАЙ» на Чернігівщині, який озвучив Валентин Мельничук: «Маємо розвивати внутрішній ринок, заводити сюди грошові потоки, не дозволяти розкрадати гроші платників податків. Лише за таких умов у нас будуть наповнений бюджет і добробут у кожній хаті».