Ефективність реформи митниці ми оцінимо вже за пів року в реальних надходженнях до бюджету, – Б. Приходько

11.06.2111 06 pryhodko mytnyczya glav - Ефективність реформи митниці ми оцінимо вже за пів року в реальних надходженнях до бюджету, – Б. Приходько

Ефективність кожного кроку реформи Державної митної служби можна буде оцінювати вже за пів року за цифрами реальних надходжень до бюджету. Так вважає народний депутат України, лідер партії «Наш край» на Чернігівщині Борис Приходько.

«Якщо після переходу співробітників митниці на контрактну форму роботи надходження до бюджету не будуть зростати у вражаючій прогресії, то стане очевидним, що замість реформи має місце самопіар», – каже народний обранець.

За його словами, наразі Державна митна служба розпочала масштабну кадрову реформу, що, як сподіваються, дозволить усунути від роботи на митниці нечесних на руку людей. Поки що система побудована таким чином, що митники кожного дня отримують десятки тисяч доларів хабарів за ввезення товарів в Україну.

За оцінками експертів, кожна митниця щомісяця відправляє щонайменше мільйон доларів «нагору». Собі ж дрібні начальники на місцях залишають приблизно такі ж суми «чорного кешу». Тож результат від ліквідації цих схем, на думку народного депутата, буде швидким і помітним – це будуть багатомільйонні додаткові надходження до бюджету.

«Ефективність змін на митниці буде видно вже за пів року в реальних надходженнях до бюджету. Якщо реформа буде проведена не тільки для піару, то до держбюджету одразу надходитимуть значно більші суми», – наголосив Б. Приходько.

Нагадаємо, 1 липня розпочнеться перехід співробітників митниці на контрактну форму роботи в окремі підрозділи єдиної юрособи Держмитниці. Очікується, що такі заходи дозволять створити систему жорсткого кадрового контролю: регулярно будуть проводити перевірки на добропорядність, перевірки знань і тестування, службові перевірки з впровадженням поліграфа. Перехід на контракт дозволить в майбутньому суттєво підняти працівникам зарплати – до 30 тис. гривень.

Раніше народний депутат України від «Нашого краю» Борис Приходько заявляв, що ліквідація багатомільярдних тіньових схем на митниці дасть 150 мільярдів гривень на рік додаткових надходжень до бюджету.