Дискредитація районних рад спотворила реформу децентралізації, — «Наш край»

08.07.2108 07 novost nykolaev - Дискредитація районних рад спотворила реформу децентралізації, — «Наш край»

Сотні закритих лікарень вторинного рівня, установ позашкільної освіти, бібліотек, шкіл мистецтв, установ соціальної опіки — результат вкрай непродуманих кроків влади при введенні реформи децентралізації. Про це заявила глава фракції партії «Наш край» в Миколаївському районному раді Христина Синичків.

«Недоцільно переводити на малі і середні громади зобов’язання, які здатні «потягнути» тільки великі міста. Для балансу і підтримки малих населених пунктів і громад повинен існувати так званий субрегіональний рівень влади, який зараз залишився без можливостей ефективно діяти», — каже Синичків.

Як відзначають в «Наш край», депутати Миколаївської районної ради Миколаївської області неодноразово зверталися до уряду з пропозиціями врегулювання цього питання. Тепер же вирішили пояснити всю складність ситуації безпосередньо президенту України Володимиру Зеленському, народним депутатам.

Відповідне звернення було прийнято сьогодні під час сесії Миколаївської районної ради.

Депутати пропонують сформувати повний перелік повноважень місцевого самоврядування і повернути субрегіональному рівню його повноваження і відповідне забезпечення фінансовими ресурсами, так як зараз районні ради не мають коштів навіть на утримання мінімального апарату районних рад. Очевидним кроком для вирішення цих проблем є виділення відповідної субвенції.

«Тривала кампанія з дискредитації субрегіонального рівня місцевого самоврядування дала свої негативні результати. Незважаючи на те, що Конституція України, а саме стаття 143, передбачає повноваження районних рад, 17 вересня 2020 був прийнятий Закон України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України», згідно з яким районні ради були позбавлені ресурсів для виконання своїх конституційних повноважень. В результаті переможні звіти про успіх реформи суперечать великої кількості проблем на шляху її реалізації», — йдеться у зверненні депутатів.

08 07 novost sumy 1 768x1024 - Дискредитація районних рад спотворила реформу децентралізації, — «Наш край» 08 07 novost sumy 2 768x1024 - Дискредитація районних рад спотворила реформу децентралізації, — «Наш край»