Двісті учнів на Миколаївщині залишились без школи: «Наш край» закликає захистити їхнє право на освіту

17.08.2117 08 nykolaev - Двісті учнів на Миколаївщині залишились без школи: «Наш край» закликає захистити їхнє право на освіту

Фракція партії «Наш край» в Миколаївській районній раді інформує про зупинення однієї з найбільших шкіл Степівської сільської ради та закликає усі гілки влади стати на захист конституційного права дітей на освіту. Про це йде мова в офіційному зверненні депутатів, передає прес-служба партії.

Як розповідає директор Михайлівської ЗОШ, депутат Степівської сільської ради від партії «Наш край» Тетяна Ракоча, рішення про закриття школи ухвалив суд на підставі позову Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Миколаївській області до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері пожежної, техногенної безпеки та у сфері цивільного захисту, що створюють загрозу життю та здоров’ю людей.

«За час проведення судового процесу було усунуто більшу половину приписів рятувальників. Виготовили проєктну документацію по капітальному ремонту системи електропостачання школи, яка пройшла експертизу, також проєктну документацію щодо капітального ремонту системи блискавкозахисту, виготовили проєкт ремонту пожежної сигналізації. Разом з батьками та вчителями зробили ремонти, підготовили класи. Школа готова розпочати навчальний процес. Три приписи, що залишилися, нереально впровадити за такий короткий термін. А так як не виконані всі приписи, заявлені у позовній заяві, то на початку освітнього процесу найбільша школа громади буде закрита, а більше 200 учнів будуть позбавлені свого законного права на освіту», — розповідає директор школи.

Фракція партії «Наш край» в Миколаївській районній раді закликає власника Михайлівської ЗОШ Степівську сільську раду та гарантів виконання Конституції в особі Миколаївської районної державної адміністрації втрутитись в процес та стати на захист права дітей на освіту.

«Школа побудована в 1977 році. І за весь цей час жодного разу не було такого, щоб школа не розпочала навчальний процес та не забезпечила гарантоване Конституцією України право дітей на освіту. Якщо школа не відкриється, в громаді немає можливості організувати навіть підвіз в сусідні школи — немає необхідної кількості автобусів. Крім того, жодна з навколишніх шкіл, згідно проектної потужності, не в змозі прийняти на навчання 215 дітей. В середньому шкільний автобус поміщає 23 учні, 1 вчитель та 1 водій. Тобто, для забезпечення підвозу дітей  в одну зміну необхідно хоча б 10 автобусів, 10 водіїв на зарплаті та заправка транспорту. Діяти потрібно швидко. До початку навчального процесу залишилось два тижні», — зазначають у фракції.

Депутати від «Нашого краю» — заступник голови Миколаївської районної ради Андрій Добровольский, Ольга Остапчук та Христина Синичків, які безпосередньо зустрічалися з директором школи та керівником відділу освіти Степівської сільської ради, підтверджують, що ситуація дійсно критична і потребує спільних рішень.

«Десятки листів та звернень від імені керівництва школи на адресу Степівської сільської ради, Миколаївської райдержадміністрації не дали необхідних результатів. На деякі навіть не було відповіді. Школа залишилася сам на сам з проблемою. З боку Миколаївської районної ради школі надано і юридичну підтримку і будуть направлені звернення у відповідні інстанції, але є прохання і до тих, у кого в посадових інструкціях прописані обов’язки по освіті, взяти на себе відповідальність та відстояти школу», — зазначають у «Нашому краї».