Донецький «Наш край» закликає парламент ухвалити закон про відшкодування збитків за зруйноване житло

07.06.16

Парламент без зволікань має розглянути законопроект щодо відшкодування збитків за приватне житло, яке було зруйноване під час проведення бойових дій. Про це під час прес-конференції заявив голова Донецької обласної партійної організації “Наш край” Сергій Третьяков.

За його словами, законопроект розглянутий профільним комітетом, підтриманий Донецькою і Луганською обласними військово-цивільними адміністраціями, однак документ досі не розглянутий на парламентській сесії.

У законопроекті відображений міжнародний досвід і йде мова про відповідальність держави за завдану громадянам матеріальну шкоду. Згідно з документом, в населених пунктах, що постраждали під час військових дій, повинні бути створені комісії по обстеженню пошкодженого житла. Приватні домоволодіння при цьому поділять на три категорії: не підлягають відновленню, які потребують капітального ремонту і отримали незначні пошкодження. Компенсація повинна має бути в будь-якому випадку. За категорії «який не підлягає відновленню» господарям зруйнованих будинків оплачується будівництво або покупка в тому ж регіоні нового житла. В інших випадках компенсується оплата ремонту.
Сергій Третьяков закликав депутатів якомога швидше розглянути даний законопроект. Він також зазначив, що на вулицях міст і сіл Донеччини будуть встановлені інформаційні намети від партії «Наш край», де кожен бажаючий зможе поставити підпис під петицією, яку потім направлять у Верховну Раду, щоб законопроект перетворився в закон.