До держбюджету-2017 закладено вдвічі менше коштів на субсидії, ніж потрібно, – «Наш край»

28.10.16

Уряду необхідно у 2017 році близько 100 млрд. грн. на субсидії, а до проекту бюджету закладено лише 51 млрд. Про це заявив співголова партії «Наш край» Сергій Кальцев. До другого читання Кабміну слід внести необхідні уточнення.

За його словами, у проекті бюджету закладено недостатньо коштів на виплату субсидій наступного року – до другого читання Кабмін має внести відповідні зміни.

«Наразі у проекті держбюджету-2017 сума на компенсації субсидій зросла лише на 7,8% (до 51 млрд. грн.). Прем’єр-міністр Гройсман говорить про те, що в цього року на субсидії претендуватимуть близько 9 мільйонів українських сімей. При цьому середній розмір субсидії складає близько 2000 грн. Тобто фактично уряду необхідно більше 100 млрд. грн. на субсидії. А це вдвічі менше суми, закладеної в бюджет на наступний рік», – зауважив Сергій Кальцев.

Співголова «Нашого краю» нагадав, що минулого тижня уряд затвердив умови надання розстрочки на комунальні платежі для сімей, які не отримують субсидії. Згідно з рішенням Кабміну, споживачі зможуть оплачувати 50% вартості послуг, а інша частина повинна бути погашена до початку наступного опалювального сезону.

«Запровадження розстрочки – це спроба Кабміну штучно скоротити кількість отримувачів субсидії. Можливість реструктуризації боргів у населення передбачена чинним законодавством. Ухвалення ж урядом рішення про розстрочку одночасно з розглядом проекту бюджету у парламенті наводить на думку про підготовку до масового скорочення отримувачів субсидій. Цього не можна допустити у жодному разі», – підсумував Сергій Кальцев.