Дмитро Горло: Зробимо Харків містом високих соціальних стандартів

05.10.15Gorlo - Дмитро Горло: Зробимо Харків містом високих соціальних стандартів

Дмитро Горло за освітою – військовий інженер і магістр державного управління. Сьогодні він – керівник успішного виробництва. Багато харків’ян знають його, незважаючи на те, що навіть особисто не знайомі, за популярною продукцією, яку випускає його підприємство під маркою «Ключі здоров’я».

Ви балотуєтесь до Харківської міської ради та Харківської обласної ради від політичної партії «НАШ КРАЙ». Ваш округ у Харкові – це густонаселена Холодна гора (Ленінський район). Чим ви збираєтеся займатися в органах місцевого самоврядування і де саме хочете застосувати свої знання і практичний досвід?

Комунальні проблеми скрізь однакові: погані дороги, запущені під’їзди, розбиті тротуарні доріжки, стихійні звалища і погано освітлені двори. Моя команда збирає інформацію про накази виборців від наших агітаторів. На підставі цієї інформації ми складемо поетапний план виконання наказів.

Усіх турбує, як пройде медична реформа, як впроваджуватиметься сімейна медицина. Всі знають, як зараз працює наша система медичного обслуговування: ви приходите до поліклініки або лікарні, простоюєте у довгій черзі, платите немалі гроші, і при цьому аж ніяк не одразу потрапляєте до потрібного фахівця, який ставить вам правильний діагноз. Цю систему потрібно перебудовувати, і я знаю, як це зробити.

На мій погляд, реформа охорони здоров’я неможлива без страхової медицини. А це залежить від центральної влади і навряд чи відбудеться відразу. Отже, потрібно зробити все, щоб забезпечити доступність лікування для тих, хто цього потребує зараз.

Насамперед необхідно забезпечити незахищені верстви населення серцево-судинними та діабетичними препаратами.

Є спеціальні програми, за якими аптеки повинні відпускати тим, хто потребує, життєво важливі препарати за так званим безоплатними рецептами. Але комерційні аптеки не завжди охоче беруть участь у таких програмах, і підприємців можна зрозуміти, бо ти зобов’язаний видати ліки сьогодні, а гроші з бюджету тобі перерахують невідомо коли.

Я пропоную розвивати аптеки комунальної власності. До речі, у Харківській області поки ще збереглися комунальні аптеки, ще не всі вони приватизовані. І якщо створити потужне централізоване комунальне підприємство, можна забезпечити безперебійний відпуск ліків тим, хто цього потребує, за безкоштовними рецептами.

Децентралізація влади надає більше повноважень органам місцевого самоврядування. Що ви вважаєте за необхідне запропонувати обласній раді як професіонал, що прийшов з виробництва?

Бюджет Харківської області – близько 13 млрд. грн. Часто-густо ці гроші розподіляються «за щучим велінням, за моїм бажанням». Наприклад, якщо якийсь чиновник має відношення до тих чи інших грошових потоків, він лобіює освітлення в одному районі на шкоду іншому.

Вважаю, що депутати мусять нести відповідальність за той округ, за яким вони закріплені. А кошти повинні розподілятися спільно з громадою, яка й визначатиме, що потрібно зробити передусім, а що може почекати. І тоді ми зможемо зробити Харків містом високих соціальних стандартів.