Депутати від «Нашого краю» увійшли до депутатської групи «Охорона історико-архітектурної спадщини в Харкові»

22.06.17

Депутати фракції «Наш край» увійшли до складу депутатської групи «Охорона історико-архітектурної спадщини міста Харкова». Про створення групи 21 червня було заявлено на сесії Харківської міської ради.

Від «Нашого краю» в депутатську групу увійшли керівник фракції Андрій Колос і член фракції, депутат міської ради Ігор Овечкін.

Охорона пам’яток історії та культури від загрози руйнування або повного знищення є одним з найважливіших умов збереження історичного багатства України. Відповідно до Закону «Про охорону культурної спадщини», охорона об’єктів культурної спадщини – це одне з пріоритетних завдань органів державної влади та місцевого самоврядування. На даний момент, ряд об’єктів культурної спадщини в Харкові знаходяться у дуже поганому стані – фактично вони руйнуються.

За словами Андрія Колоса, в Харкові відсутня охорона пам’яток архітектури.

“Нинішні мешканці та власники приміщень в таких будівлях масово проводять заміну вікон і дверей, роблять незаконні прибудови, знищують елементи декору на фасадах. Табличка «Охороняється державою» не може зупинити руйнування таких історико-культурних об’єктів”, -зазначив Андрій Колос.

За словами Ігора Овечкіна, депутатська група буде займатись забезпеченням захисту об’єктів культурної спадщини від загрози руйнування і повного знищення.

“Депутатська група планує займатися забезпеченням захисту об’єктів культурної спадщини від загрози руйнування і повного знищення, залучати до процесу захисту громадськість і недержавні організації, які працюють в сфері охорони та збереження об’єктів історико-культурної спадщини, як на місцевому, так на національному та міжнародному рівнях”, – підсумува він.