Депутати від ” Нашого краю” на Житомирщині протистоять черговій хвилі захворюваності на Covid – 19

22.03.21

Напередодні чергової, вже 7-ї сесії Романівської селищної ради, що на Житомирщині, тривають засідання постійних депутатських комісій. Тут якраз і узгоджуються більшість тих питань, які вже 26 березня 2021-го року будуть внесені на обговорення депутатського корпусу у сесійному залі.  Романівська селищна рада  була утворена вже на завершальному етапі реформи із децентралізації влади, а тому нині  переживає процес становлення новостворених органів виконавчої влади. Все це, звісно, відбувається у ситуації фактично вже запровадженого на території Житомирщини  надзвичайного стану.

У складі Романівської селищної ради потужно виглядає фракція партії «Наш край». За словами голови  депутатської комісії  із гуманітарних питань Ірини Серт ( партія ” Наш край”), нинішня ситуація характеризується новою спробою екзаменувати здатність громади протистояти черговій хвилі захворювання на COVID-19.  Ірина Серт вже майже два роки обіймає посаду директора КНП «Романівська лікарня», а її нинішня (вже третя) депутатська каденція ознаменована  напругою у протистоянні захворюванню на COVID-19. Ірина Валеріїна зазначає, що  теперішня, третя хвиля спалаху коронавірусної інфекції, для колективу лікарні, який вона очолює,  вже не становить такої психологічної загрози, як це було, наприклад, рівно рік тому.  Як лікар вона зазначає, що визначальний вплив  у процесі протистояння хворобі матиме вакцинація.

“На Житомирщині  вакцинація вже розпочалася, хоча, звісно ж, цей процес знаходиться  лише на  початковій стадії. Люди починають все більше розуміти, що саме вакцинація спроможна поліпшити ситуацію щодо захворювання на COVID-19 , і , якщо конкретніше –  пом’якшити перебіг хвороби та її наслідки”, – зазначила Ірина Серт.

Щодо того, як у Романові минув перший рік протистояння із коронавірусною інфекцією, то якраз члени партії «Наш край» внесли свій найпомітніший внесок. Це стосується і нинішнього депутата Житомирської обласної ради від “Нашого краю”  Ігора Ходака, який допоміг лікарні із облаштуванням приміщення для проведення  ІФА-тестування, а також підставив плече допомоги  тим працівникам лікарні, які прийняли  на себе першу  «хвилю» пацієнтів із складним перебігом захворювання на  COVID.

Сьогодні, коли вся Житомирщина опинилася у найсуворішій «червоній зоні» поширення темпів і масштабів захворювання на COVID-19 , депутати  Романівської селищної ради сприяють дотриманню максимально можливого  режиму соціальної ізоляції. Годі говорити, що дотримуватися такого режиму дуже важко. Як лікар, але і як голова постійної депутатської комісії із гуманітарних питань, Ірина Серт наголошує, що проблеми із навчанням наших дітей сьогодні  не менш гострі, аніж спалах COVID-19. Так званий онлайн-режим в умовах  слабкого інтернет-покриття території  громади, в умовах вкрай слабкого оснащення учнів ноутбуками, планшетами чи стаціонарними комп’ютерами,  не може забезпечити навіть задовільної якості навчання.  За словами  Ірини Серт,  її  колеги дуже сподіваються на загальнонаціональні програми, які сприяли б вирішенню цієї важливої проблеми, але , як показує практика останніх років, розуміють, наскільки важливо взятися за вирішення цієї освітянської проблеми і на місцевому рівні.