Депутати Одеської облради від партії «Наш край» подали в суд на Одеську ОДА

20.02.19

Депутати Одеської обласної ради не мають наміру миритися з політичним «міжсобойчиком» при розподілі коштів бюджету розвитку та через суд домагаються скасування відповідного рішення обласної ради, продавленого Одеської ОДА з подачі групи провладних депутатів. Про це в ході конференції заявив керівник фракції партії «Наш край» в Одеському обласному раді Олександр Кащі.

За його словами, група політиків місцевого рівня на шкоду інтересів жителів більшості районів Одеської області направила понад 60% коштів бюджету розвитку області виключно на Одесу, Арцизький, Біляївський, Ізмаїльський і Подільський райони. Туди, де мають намір балотуватися на парламентських виборах представники від партії влади.

«Наприклад, діючий нардеп Олексій Гончаренко готує для себе Подільський район, а депутат Одеської облради Сергій Паращенко – Арцизький. Ізмаїльський район отримав 60 мільйонів гривень, Біляївський майже стільки ж, Подільський – 46 мільйонів, Арцизький – 43 мільйони, а Одеса – 36 мільйонів. Це при тому, що бюджет розвитку Одеси становить близько 3 мільярдів, а області – 425 мільйонів», – зазначив Олександр Кащі.

За словами депутата, ознайомившись зі статтями видатків бюджету розвитку, багато жителів південних районів Одеської області обурені таким зневажливим ставленням до них керівництва області та підписалися під зверненням до губернатора Максиму Степанову, голові Одеської облради Анатолію Урбанському і народному депутату України від 142 виборчого округу Антону Кіссе з вимогою виправити ситуацію і рівномірно перерозподілити гроші бюджету розвитку між усіма 26 районами.

«Під зверненням підписалися 4 тисячі осіб, які постраждали від прийнятого керівництвом області та обласною радою рішення. Ми намагалися переконати колег в незаконності та несправедливості прийнятого рішення і закликали виправити ситуацію, але нам не залишили іншого вибору, як через суд скасувати його», – підкреслив Олександр Кащі.

За словами депутатів, ситуація з розподілу грошей бюджету розвитку доходить до абсурду. Сьогодні виділяють 3,5 мільйона на огорожі кладовища в Біляївському районі, в той час, як в інших районах Одеської області руйнуються ФАПи і потребують ремонту школи, садки та будинки культури.

«Може варто в першу чергу подумати про живих людях, про дітей?», – підсумував Іван Кюссе.

Відзначимо, депутати і жителі південних районів Одеської області очікують рішення Одеського окружного адміністративного суду про початок судового провадження у даній справі і заявили про готовність вдатися до всіх законних заходів для відновлення справедливості і рівномірного перерозподілу коштів бюджету розвитку області.