Депутати «Нашого краю» вивчають досвід децентралізації в Польщі

17.05.16

Вісімнадцять депутатів від партії “Наш край” разом із колегами з інших політичних сил розпочали ознайомчу поїздку до Польщі та Німеччини в рамках програми “Європа на власні очі”, яку організовує Інститут політичної освіти.

Першу лекцію про самоврядування у Польщі прочитав Яцек Варда, спеціаліст з питань стратегії, планів та програм в Адміністрації міста Любліна.

Він переконаний, що В Україні найоптимальніше створювати об’єднані громади в 10-12 тисяч чоловік. Ті, хто об’єднаються, повинні отримати фінансову допомогу, аби заохотити інших до об’єднання. Основний принцип децентралізації – це принцип допомоги, переконаний Варда.

«Як бачимо на прикладі Польщі, сільські гміни (одиниця адміністративного поділу в Польщі) вимирають. Якщо на початку обєднання буде 10-12 тисяч населення, то за кілька років лишиться тільки 7», – навів приклад Варда.

Експерт переконаний, що громадам потрібно допомогти фінансово під час об’єднання, але тільки один раз.

Депутати обговорили завдання та структуру самоврядування у Польщі та виклики, які стоять перед українським суспільством та подискутували про питання, які ї зараз турбують найбільше: про принципи об’єднання громад, бюджет та шляхи його формування у маленьких містах та утримання сільських ФАПів.

Наступні зустрічі депутати проведуть у Варшаві та Берліні.

IMG 0808 e1463434218327 - Депутати «Нашого краю» вивчають досвід децентралізації в Польщі

2 e1463434393474 - Депутати «Нашого краю» вивчають досвід децентралізації в Польщі

6 - Депутати «Нашого краю» вивчають досвід децентралізації в Польщі

1 - Депутати «Нашого краю» вивчають досвід децентралізації в Польщі

4 - Депутати «Нашого краю» вивчають досвід децентралізації в Польщі

5 - Депутати «Нашого краю» вивчають досвід децентралізації в Польщі