Депутати “Нашого краю” створюють контрольні комісії з питань ЖКГ для захисту громадян

01.04.16

Депутати від партії ініціювали створення тимчасових контрольних комісій місцевих рад з питань роботи постачальників комунальних послуг. Таким чином партія планує захищати українців від неякісних послуг ЖКГ, які вони оплачують з власної кишені. Про це заявив співголова партії «Наш край» Олександр Мазурчак.

Він повідомив, що створення тимчасових контрольних комісій з питань роботи постачальників комунальних послуг – це частина реалізації Плану спільних дій партії із захисту українців. «Кожен громадянин, незадоволений якістю надання послуг, зможе звернутись до відкритих приймалень «Нашого краю» за допомогою», – зазначив Олександр Мазурчак.

Співголова партії «Наш край» наголосив, надання неякісних комунальних послуг набуло системного характеру. «Людина відкриває гарячий кран, але хвилину-дві з нього тече холодна вода. І ця холодна вода оплачується як гаряча. Холодні батареї взимку, газ, який ледве горить, відсутність електроенергії тривалий час – це щоденна реальність, в якій живуть наші люди. Ми маємо захистити їх від свавілля постачальників комунальних послуг. Питання про створення спеціальних комісій буде винесено на розгляд місцевих рад на найближчих засіданнях», – повідомив він.

Відповідно до звіту Антимонопольного комітету, у минулому році найбільше порушень законодавства про захист економічної конкуренції виявлено на ринку житлово-комунальних послуг – понад 20%. «Окрім того, дослідження свідчать, що 35% скарг про порушення прав споживачів – це житлово-комунальні послуги. Системи захисту прав споживачів в Україні зараз не існує. І цю ситуацію треба терміново виправити», – підсумував Олександр Мазурчак.

Коментуючи заяву представника МВФ щодо занепокоєння відсутністю рішення уряду щодо підвищення з 1 квітня соціального тарифу на газ, у партії додають: порушувати питання тарифів слід лише після того, як люди будуть отримувати якісні послуги.