Депутати «Нашого краю» порушують проблемні питання сільських громад у сфері ЖКГ

27.09.2123 09 kyevshhyna - Депутати «Нашого краю» порушують проблемні питання сільських  громад у сфері ЖКГ

Депутати від «Нашого краю» в Гребінківській селищній раді вимагають оформити та  взяти на баланс селищної ради гідротехнічну споруду, що знаходяться на території Саливонківського старостинського округу. Йдеться про водонапірну вежу, яка обслуговує понад сто об’єктів, серед яких – школа та дитячий садок.

 

За словами депутата селищної ради Віталія Лисака, після утворення Гребінківської територіальної громади, до складу якої увійшло село Саливонки, водонапірна вежа залишилася безгоспною.

«Маємо величезну проблему, пов’язану з тим, що Саливонківська вежа раніше обслуговувалася за рахунок сільської ради, якої на сьогодні не існує. Комунальне підприємство селищної ради  «Гребінківське ЖКГ» мало взяти цей об’єкт на баланс, проте минув майже рік,  а технічна документація на нього й досі відсутня. Виходить, що фактично об’єкт є, а балансоутримувача немає. В разі аварійної ситуації, мешканці змушені будуть своїм коштом ремонтувати вежу», – зазначив Віталій Лисак.

Така ж ситуація в Саливонках склалася і з каналізаційними очисними спорудами, коли «Гребінківське ЖКГ» немає повноважень проводити їхню профілактичну та аварійну чистку. Як наслідок – стічні води потрапляють в ґрунт, а відтак становлять екологічну та епідеміологічну небезпеку для довкілля та населення.

Віталій Лисак наголосив, що «Наш край» у Гребінківській селищній раді наполягає на негайному вирішенні даної ситуації. Адже ігнорування проблеми може призвести до непередбачуваних наслідків для сільської громади.