Депутати «Нашого краю» підтримали нові податкові ставки для Романова на Житомирщині

15.07.2115 07 romaniv - Депутати «Нашого краю» підтримали нові податкові ставки для Романова на Житомирщині

Нові податкові ставки встановили депутати на черговій сесії Романівської селищної ради у Житомирський області. Про це повідомив депутат Романівської сільради від політичної партії «Наш край» Василь Флуд.

За його словами, відтепер розмір податку на житло становитиме 0,5%, втім введені раніше пільги зберігаються.

«Не потрібно платити податок громадянам, які мають квартиру площею до 60 кв. м чи будинок до 120 кв.м. Важливо, щоб люди знали, що податкова ставка буде нараховуватися лише за ту площу, яка перевищує пільгу. Однак пільга не застосовується, якщо площа нерухомості перевищує п’ятикратний розмір неоподатковуваної площі, і якщо власник об’єкта отримує з нього доходи», – розповів Василь Флуд.

Встановили депутати також розміри податку на землю.

«Для ведення сільськогосподарського виробництва податок становитиме 0,5%; на землі житлової забудови: 0,125% для юридичних осіб і 0,06%  – для фізичних осіб. Землі господарської забудови, природно-заповідного фонду, природоохоронного значення, історико-культурного, рекреаційного призначення та землі оборони мають податкову ставку 1%. Лісогосподарського призначення — від 0,1% до 1%, землі водного фонду — від 0,3% до 1%, промисловості — 1,1%, транспорту та енергетики — 3%, зв’язку — 1,5%», – розповів депутат.

За його словами, ухвалені ставки, за які проголосували депутати на сесії, будуть діяти з 1 січня 2022 року у всій громаді, тоді як раніше кожна сільська рада встановлювала свій показник.

Представник «Нашого краю» уточнив, що проєкт ухваленого документу створювався з урахуванням пропозицій, які впродовж місяця подавали жителі громади. Також свої зауваження до проєкту документу подали Державна регуляторна служба та Антимонопольний комітет.