Депутат Чернігівської облради від «Нашого краю» застерігає від зловживань із землями державної власності

21.07.17

Керівник фракції політичної партії «Наш край» у Чернігівській обласній раді Ольга Чередник застерігає від зловживань із землями державної власності.

Вона вказує, що постанова КМУ від 07.06.2017р. №413 «Деякі питання удосконалення управління в сфері використання та охорони земель сільськогосподарського призначення державної власності та розпорядження ними» затвердила Стратегію удосконалення управління в сфері використання та охорони земель державної власності та розпорядження ними. Документ передбачає, що Держгеокадастр та його територіальні органи під час передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у власність в межах норм безоплатної приватизації повинні формувати перелік земельних ділянок та визначати площу земельних ділянок, які передаються в межах норм безоплатної приватизації на території відповідної області. Крім того, площа земельних ділянок, яку пропонується передати безоплатно у власність, дорівнює площі земельних ділянок, право оренди на яку було продано у кварталі, що передував поточному кварталу, помножену на коефіцієнт 0,25, обмежує право громадян на безоплатну передачу їм земельних ділянок у розмірі 2 га, передбачене ст. 121 Земельного Кодексу України та ст.5 ЗУ «Про особисте селянське господарство».

Водночас, Ольга Чередник вказує, що ця Стратегія збільшує корупційні ризики для можливості найшвидшого потрапляння бажаної земельної ділянки в перелік для приватизації.

«Враховуючи ажіотаж щодо приватизації землі з наступним її продажем, доцільніше було б ввести обмеження продажу приватизованих земельних ділянок, зокрема, запровадити можливість продажу через певний проміжок час та/або оподаткування угоди з продажу, ніж вводити незрозумілий обмежуючий коефіцієнт», – пояснила вона.