День міста у Херсоні повернувся до парку Слави

21.09.15

У Херсоні відновили традицію, закладену Володимиром Сальдо

Херсон відзначив свій 237-й день народження. Загальноміське свято з гала-концертом у парку Слави започаткували в 2003 році. Ця традиція зберігалася десять років, але в 2014 році була порушена. Через рік свято повернулося на місце, що полюбилося містянам.

Час і місце свята змінити можна

Про те, як втілювалась ідея масштабного святкування Дня міста у Херсоні, розповів екс-мер Херсона Володимир Сальдо. «Я висунув цю ініціативу на одній з нарад в облдержадміністрації, коли обговорювалося, як відзначати 225-річчя Херсона, — згадує він. — Але тут же натрапив на нерозуміння обласної влади. Мене підтримали тільки Олег Мішуков, у той час перший проректор Херсонського державного університету, і Віталій Скоробогач, який очолював популярні херсонські радіостанції.

З 2003 року ми почали відзначати День міста у вересні. А в 2002-му, коли я вперше був обраний мером, свято провели 18 червня. Тоді відбувся невеликий концерт для містян біля облмуздрамтеатру, а із зірок ми запросили Ірину Білик. Але в червні, з початком відпусток та канікул, побувати на всіх заходах змогли далеко не всі мешканці Херсону. А це свято патріотизму, гордості за своє місто, і потрібно було створити умови, щоб більше херсонців, особливо молоді, могли взяти в ньому участь. Враховуючи побажанням людей, ми перенесли День міста на вересень. А для концерту запропонували парк Слави, аби дати можливість побувати на ньому більшій кількості херсонців.

Проти цього заперечували всі обласні чиновники. Не погоджувався губернатор Анатолій Юрченко, вся колегія облдержадміністрації. Навіть кричали: «Як це так — парк Слави? Це святе місце, проводити там свята не можна…». Але ж це парк, а не цвинтар. Меморіал, місце пам’яті, де люди збираються щиро, і для відпочинку в тому числі. Наші аргументи виявилися переконливими, і здоровий глузд переміг.

У перший рік, у 2003-му, на заходи, присвячені Дню міста, виділялися гроші з бюджету. Потім ми почали залучати для цього виключно спонсорські кошти. Режисером свята багато років був Олег Мішуков, «зоряною» частиною концерту займався Віталій Скоробогач. Він добре знав, як організовуються концерти, оскільки свого часу допомагав Миколі Баграєву з «Таврійськими Іграми». Тож витягли ми цю традицію буквально на ентузіазмі трьох осіб, а потім досвід почав напрацьовуватися».

Два іменинника – місто Херсон і Таврійський парк

Цього року напередодні виборів міська влада таки вирішила відродити традицію святкування Дня міста в парку Слави. На всіх міських заходах були й активісти «НАШОГО КРАЮ» на чолі з Володимиром Сальдо. Свято розпочалося ранковим молебнем у найстарішому храмі міста — Свято-Катерининському соборі. Разом з херсонської дітворою представники партії пройшлися парадом карапузів, відвідали фестиваль «Тишо-Тишо», залишили свої побажання місту на імпровізованій дошці на вулиці Суворова. Цінні подарунки від «НАШОГО КРАЮ» цього дня отримали ветерани, які щороку збираються в Міському парку, організувавши конкурс на кращі пари.

У День міста свій день народження відзначає і закладений торік ландшафтний парк «Таврійський». Тут святкування розпочалося із встановлення в центрі парку флагштоків, на яких було піднято два прапори — Державний прапор України і прапор Херсона, затверджений у вересні 2003 року.

Під символами держави та міста було підбито підсумки соціальної програми «Канікули з Сальдо», в якій цього року взяли участь понад 600 херсонських дітлахів.

Свято продовжилося виступами дитячих та ветеранських колективів. А потім — розважальними програмами для дітей і дорослих з великим святковим тортом і підняттям у небо повітряної кулі «Херсон», створеної в 2008 році до святкування 230-річчя міста. Цей тепловий аеростат — перший і поки що єдиний в Україні, якому дали ім’я міста.

Примітно, що співорганізаторами свята стали самі мешканці — члени ініціативної групи зі створення парку «Таврійський». Саме вони на чолі з керівником ініціативної групи Надією Вихованець активно допомагали Володимиру Сальдо в організації та проведенні Дня міста.