Дефіцит листків непрацездатності – штучна причина, щоб не виплачувати лікарняних та декретних, – «НАШ КРАЙ»

14.07.2114 07 novost nyk - Дефіцит листків непрацездатності - штучна причина, щоб не виплачувати лікарняних та декретних, - «НАШ КРАЙ»

Відсутність бланків листків непрацездатності – це маніпуляції з боку влади для того, щоб відтермінувати сам момент виплати лікарняних, підозрюють у «Нашому краї». Про таке заявила депутат Миколаївської обласної ради від партії «Наш край» Олена Донченко.

За її словами, нині українці змушені по декілька місяців чекати виплат лікарняних та декретних.

«З початку року в Миколаївській області практично всюди закінчились листки непрацездатності. Замість бланків лікарняних пацієнтам видавали довідки, які не мають жодної юридичної сили для здійснення виплати людині лікарняних ні підприємством, ні Фондом соціального страхування. Для того, щоб замінити довідку на листок непрацездатності, доводиться чекати місяцями», – розповідає Олена Донченко.

«Наш край» закликає уряд та Фонд соціального страхування врегулювати дане питання та виплатити людям кошти.

За словами обраниці, ситуація була напруженою і півроку тому, коли люди не отримали лікарняні та декретні ще за 2020 рік.

«Надходження ЄСВ, звісно, зменшились. Всі ми розуміємо, що з шаленими темпами зростання рівня безробіття та скороченням штатів на підприємствах зменшились надходження єдиного соціального внеску. Але це не повинно стати причиною затягування гарантованих державою виплат. Людям ці гроші необхідні тоді, коли вони їх потребують, а не через пів року», – зазначає депутат.

Як наголошує Олена Донченко, заборгованість по країні уже перевищила 3 млрд грн. Така ситуація ймовірно виникла через дефіцит фонду соціального страхування в наслідок непродуманої роботи уряду.