Чиновники вже зекономили на фарбі для розмітки смуг на дорогах, тепер хочуть економити на асфальті, – «Наш край»

06.07.18

«Реформи» зі звуження смуг на дорогах ніхто не побачить, а статистика ДТП зросте. Про це заявив сьогодні співголова партії «Наш край» Олександр Мазурчак.

За його словами, сьогодні чиновники хочуть зекономити на асфальті, але їхні реформи ніхто не побачить.

«Перед тим, як звужувати смуги, їх взагалі потрібно намалювати на всіх дорогах. З 1 вересня ширина смуги на дорогах нібито становитиме 3-3,25 метра замість чинних 3,5-3,7. Але чиновники вже зекономили на фарбі, тепер хочуть економити на асфальті. Тобто їхні «реформи» ніхто не побачить, а от статистика ДТП зросте», – зазначив Олександр Мазурчак

Він нагадав про зростання щороку кількості аварій на українських дорогах.

«Минулого року трапилося 163 тис. ДТП, позаминулого – 159 тис. Чиновники впевнені, що звуження смуг вплине на свідомість водіїв і вони стануть обережніше їздити там, де нова розмітка все ж таки з’явиться. Проте це призведе до збільшення ДТП: зміни не враховують реальний стан доріг – чисельні ями, через що водії постійно маневрують, відсутні попереджувальних знаків та розмітки», – наголосив Олександр Мазурчак.

На думку співголови партії «Наш край», косметичні зміни можна запроваджувати лише після того, як буде наведено лад на дорогах.

«Уряд має розпочати комплексно вирішувати питання безпеки дорожнього руху та боротися з корупціє під час будівництва доріг. Спочатку європейські дороги, а вже після цього – зміни у знаках та розмітці», – підсумував Олександр Мазурчак.

Як відомо, з 1 вересня набувають чинності зміни до Державних будівельних норм – дорожні смуги будуть 3-3,25 м.