Через необдумані дії Міносвіти у школах хаос із прийомом першокласників, – «Наш край»

22.06.18

Нові умови вступу до шкіл змусили першокласників, які живуть не за місцем реєстрації, вчитися далеко від дому та ускладнили вступ обдарованих дітей до спеціалізованих шкіл. Про це заявив співголова партії “Наш край” Олександр Мазурчак.

За його словами, відповідальність за наявність шкіл і садочків уряд переклав на місцеву владу, але продовжує визначати умови вступу до них.

“Сьогодні через необдумані дії чиновників Міносвіти у школах створено хаос. Першокласники, які живуть не за місцем реєстрації, за новими правилами змушені будуть долати чималу відстань до школи. Окрім того, обдаровані діти матимуть менше шансів вступити до спеціалізованих шкіл, оскільки перевага на навчання у них надається не за здібностями, а за місцем реєстрації. Уряд та Міносвіти мають негайно переглянути умови вступу до шкіл», – зазначив Олександр Мазурчак.

За його словами, влада має повернути контроль за забудовниками.

«Чиновники сьогодні дозволяють будувати нові мікрорайони без шкіл та садочків. Уряд має у першу чергу посилити відповідальність за це. Потрібно перевірити рішення щодо прийомки нових мікрорайонів, модернізувати та розширити програму будівництва нових шкіл, звернути увагу на «спальні» райони», – наголосив Олександр Мазурчак.

Співголова партії «Наш край» закликав уряд взяти на себе контроль за наявність соціальної інфраструктури.

“Наш край” закликає уряд взяти на себе відповідальність за узгодження плану забудови міст без соціальної інфраструктури, а вже потім вигадувати нові правила до вступу шкіл та садочків”, – підсумував Олександр Мазурчак.

Як відомо, у 2018 році МОН змінило порядок зарахування дітей до шкіл. Згідно зі змінами, першочергове право на зарахування в школу мають діти, які проживають на території, що закріплена за нею. У разі якщо залишок місць після такого розподілу менше кількості поданих заяв від тих, хто не має підтвердженого проживання за певною адресою, проводиться жеребкування.