Бюджети громад з адаптивним карантином мають отримати підтримку з держбюджету, – «Наш край»

14.05.20

Щоб захистити жителів громад, бюджети громад із адаптивним карантином мають отримати посилеену підтримку держави. Про це заявив співголова партії «Наш край» Олександр Мазурчак.

Він закликав владу взяти на себе відповідальність та посилити бюджети громад із адаптивним карантином, щоб захистити їхніх жителів.

«На тлі першого послаблення карантину уряд запровадив його новий вид – адаптивний карантин для тих регіонів, де ковід ще досить сильний. Партія закликає владу посилити бюджети таких регіонів. Адже їхні бюджети й так постраждали від зменшення надходжень через замороження підприємництва та змін до держбюджету, ухвалених після початку загальнонаціонального карантину. Продовження карантинних заходів ще більше послабить фінансову спроможність цих громад боротися з ковідом та захищати інтереси своїх жителів», – зазначив Олександр Мазурчак.

Співголова партії «Наш край» прокоментував слова прем’єр-міністра про те, що відповідальність за сплеск хвороби у певних регіонах після прийняття рішення про адаптивний карантин буде нести місцева влада.

«Перекидання проблем виключно на місцеву владу – це безсоромне нехтування життям та здоров’ям людей у регіонах. Замість злагодженої роботи всіх гілок та рівнів влади, триває пошук цапа-відбувайла», – переконаний Олександр Мазурчак.

Він вважає, що громади з адаптивним карантином мають отримати підтримку з держбюджету.

«Продовження карантинних заходів ще більше послабить фінансову спроможність цих громад боротися з ковідом та захищати інтереси своїх жителів», – підсумував Олександр Мазурчак.

Як відомо, на позачерговому засідання уряду 4 травня Міністр охорони здоров’я Максим Степанов зазначив, що області з найвищою захворюваністю підуть на «адаптивний карантин» після зняття певних обмежень 11 травня.