Буковинські кандидати розповіли про свої плани

04.10.15

«НАШ КРАЙ» делегує у місцеві ради Буковини досвідчених фахівців, справжніх патріотів рідної землі

Ganchyk - Буковинські кандидати розповіли про свої плани«Працювати для народу, для держави!»
Ольга Ганчук
кандидат у депутати Чернівецької обласної ради, Заставнівський район

За фахом я юрист, викладач кафедри правознавства Буковинського державного фінансово-економічного університету. Займаюся улюбленою справою: навчаю молодих людей, читаю їм юридичні дисципліни, пояснюю нормативно-правові акти. Мої студенти мене часто запитують: «Чому ми вчимо, як має бути правильно за законом, а в державі реально багато чого відбувається зовсім не так?»

Це болюче питання. Молодь гостро реагує на несправедливість, бо прагне жити у правовій державі, де закони для всіх є однаковими і всі їх виконують беззаперечно.

Згідно зі ст. 3 Конституції України людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються найвищою соціальною цінністю. Висуваю свою кандидатуру на нинішні вибори до місцевих рад саме для того, щоб ця конституційна норма стала реальністю. Щоб наші люди не жили у страху за прийдешній день. Розумію, що це велика відповідальність перед виборцями, які, сподіваюсь, висловлять мені довіру.

Прагну позитивних змін і працюватиме для цього. Ці зміни повинні розпочатися на місцях. Як правник знаю, що терміново потрібно навести лад у сфері використання землі, оформлення відповідної документації на земельні ділянки, залучення до підприємницької діяльністі. Адже за законом використання землі є платним. Проте ця норма виконується далеко не завжди. Але ж земельний податок є основним у наповненні місцевих бюджетів, а багаті скарбниці сіл і міст – запорука вирішення соціальних питань, розвитку територіальних громад. Вважаю, що зможу вирішувати ситуацію по суті у сфері земельних, аграрних, екологічних відносин, зробити добру справу для соціально незахищених верств населення і, звичайно, допомогти молоді знайти правильний шлях у житті.

Держава процвітатиме, якщо керуватиметься поняттями «все для людей», «зміни на користь народу», «повага до народу». Знаю, що політична партія «НАШ КРАЙ» ставить за мету розбудовувати таку державу. Тому і йду на вибори саме з «НАШИМ КРАЄМ».

Motylyak - Буковинські кандидати розповіли про свої плани«Буковина потребує людей справи»
Віктор Мотуляк
кандидат у депутати Чернівецької обласної ради

Я – позапартійний. Але вболіваючи за рідний край, прийняв рішення висуватись у депутати Чернівецької обласної ради від політичної партії «НАШ КРАЙ», яка об’єднала господарників, людей справи.

Маю значний досвід успішної управлінської роботи на підприємництві та на державній службі. Зараз очолюю обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України.

Йду в обласну раду, щоб захищати різнобічні інтересі громади, забезпечувати стабільний розвиток у регіоні. Вважаю, що українці вже стомилися від гасел. Люди чекають реальних змін, які можна буде побачити та відчути. Досить обіцянок – потрібна конкретна робота. Господарники на місцях мусять виконувати свої обов’язки – робити наші домівки комфортними та сучасними, а наш край – процвітаючим серцем Європи. Для цього потрібно прибрати з життя політиканство і займатися безпосередньо господарською діяльністю. Ми маємо досягати заможного та безпечного проживання на своїй малій батьківщині. Але це не з’явиться само собою. Проте якщо людина працювала в господарстві та довела свою ефективність, вона краще вирішуватиме складні завдання.

Упевнений, що, спираючись на свій досвід, зможу принести користь Буковинській громаді.

Safronyak - Буковинські кандидати розповіли про свої плани«Потрібно з розумом використовувати природній потенціал»
Василь Сафроняк
перший кандидат у депутати Путильської районної ради

Наш Путильський район є високогірним. Понад половину території займають ліси. Горяни – працьовиті люди, які шанують правду, люблять свій край. Тож маємо безцінні природні багатства, вміємо працювати з ранку до смеркання. Але, як не дивно, високогірні райони, включаючи і наш, мають статус депресивних, тобто таких, які не можуть власними силами забезпечити належну життєдіяльність.

Сьогодні районному бюджету бракує мало не 10 мільйонів гривень на вирішення нагальних соціальних питань, утримання дитячих садочків, шкіл, лікарень. Це означає, що потрібно змінювати методи управління, запроваджувати справедливі фінансові розрахунки, а головне – розвивати підприємництво, економіку, щоб наповнювати місцеві бюджети.

Але натомість нинішня влада намагається розв’язати проблему соціальної сфери через так звану оптимізацію мережі освітніх, лікувальних закладів. Насправді ж відбувається їх закриття. Закрити у гірському селі фельдшерсько-акушерський пункт означає взагалі залишити його мешканців без медичної допомоги. Хвиля оптимізації загрожує існуванню початкової школи у селі Білий Потік. Так, там навчається всього п’ятеро діток. Але навчальний процес було налагоджено. Тепер дітлахи мусять переходити в інтернат на навчання, відриватися від домівки.

Ще не так давно я очолював Путильську районну адміністрацію. Ми зберегли соціальну сферу, не закрили жодного закладу, не скоротили жодного спеціаліста. Провели капітальні ремонти в центральній районній лікарні. Розпочали будівництво фельдшерсько-акушерського пункту в селі Гробище, заклали фундамент нової сучасної школи в Усть-Путилі. Цього року її повинні були вже здати в експлуатацію, але будівництво так і завмерло на початковій стадії.

Ми йдемо на вибори з єдиною метою – розвивати наш гірський край. Відродити занепалий нині аграрно-промисловий комплекс через розвиток традиційних для гір видів сільськогосподарського виробництва. Путильщина може постачати на споживчий ринок екологічно чисті і тим особливо цінні продукти харчування. Потрібно лише з розумом використовувати наш природний потенціал.

Вважаємо, що путильські ліси повинні перебувати у комунальній власності і збагачувати передусім наші територіальні громади. Дійшло до того, що гуцул не може вільно придбати ліс для будівництва житла, мусить мало не випрошувати паливні дрова. Деревопереробна галузь району має усі передумови слугувати прикладом ефективної діяльності на благо краю. Потрібно лише усіляко сприяти підприємцям у їхній роботі.

Yakyba - Буковинські кандидати розповіли про свої плани«Змагаємося у добрих справах»
Сергій Якуба
перший кандидат у депутати Хотинської міської ради

Проблеми у Хотина такі самі, як і у багатьох інших міст: питна вода, освітлення, вивіз сміття, дороги. Завдяки ініціативі хотинчан і підтримці депутатського корпусу вже вирішено чимало питань з благоустрою нашого міста, відомого на весь світ своїм героїчним минулим, овіяного славою козацьких перемог. Будуємо й облаштовуємо дороги, проводимо якісне вуличне освітлення, ставимо дитячі майданчики. Чимало зробив для міста наш однопартієць В’ячеслав Антонюк. Він якраз балотується зараз у міськраду від «НАШОГО КРАЮ», партії, яка представляє місцеве самоврядування і консолідує сили для розвитку міст і сіл України. Мешканці Хотина, побачивши наші успішні починання, також приєднуються до добрих справ.

Може, насправді зіграла свою роль історична пам’ять, яка підказує нам, що перемагати можна тільки об’єднаними зусиллями. Нинішній склад депутатського корпусу міськради, до якого я маю честь належати, давно забув про якісь політичні ігрища. Усі політичні сили, представлені в міськраді, працюють на розвиток Хотина. Змагаємося у добрих справах, бо мета у нас спільна: зробити комфортним наше місто, впорядкувати міську інфраструктуру. На сесіях міськради немає політичного протистояння, коли брат іде на брата.

Таку злагодженість у роботі маємо завдяки міському голові Миколі Головльову. З його ініціативи Хотинщина однією з перших на Буковині почала запроваджувати міжнародні проекти із залучення позабюджетних коштів, брати участь у транскордонних програмах Євросоюзу. Комунальні служби міста, зокрема, отримали суттєву технічну підтримку, і це одразу позитивно позначилося на їхній роботі, на благоустрої міста.

Йдучи на вибори до місцевих рад, ми, представники «НАШОГО КРАЮ», маємо конкретні програми з подальшого розвитку підприємництва у Хотині та в районі. Потрібно нарешті зняти усі бюрократичні перепони, що заважають реалізувати давні плани із становлення сонячної енергетики, запропоновані спеціалістами українсько-чеського спільного підприємства. Кілька років тому міськрада виділила фірмі земельну ділянку, за яку вона справно сплачує орендну плату. Потрібно тепер завести обладнання. Проект передбачає створення 30 робочих місць. Це і додаткові надходження до міського бюджету, а ще – реноме Хотина як поважного європейського міста, яке піклується про розвиток високих технологій.

Звісно, ми не могли обійти увагою гордість не лише Хотинщини, а й усієї України – знамениту Хотинську фортецю, яка отримала статус державного історико-архітектурного заповідника. Але хоч і маємо такий унікальний туристичний об’єкт, туризм у нас розвивається мляво. Причина банальна – екскурсійні автобуси відмовляються їхати розбитою дорогою, що веде до Хотинської фортеці. Це ще один напрям нашої роботи – збудувати нарешті гарну дорогу.