Борзнянська земля має виділятися прозоро та вигідно для громади – «Наш край»

20.05.21borznyanska 1 - Борзнянська земля має виділятися прозоро та вигідно для громади – «Наш край»

Депутати від «Нашого краю» запобігли спробі забрати у Борзнянської громади більше 100 гектарів землі невитребуваних паїв. Їх відвід винесли на чергову сесію Борзнянської міської ради. Ось тільки як повідомила депутатка міськради від «Нашого краю» Раїса Лук’яненко, ці питання не оприлюднювалися заздалегідь – проекти рішень депутати отримали в день сесії.

Згідно з документами, міська голова запропонувала виділити двом немісцевим компаніям 32 га землі в с. Мала Загорівка та 63 га у с. Забілівщина.

«Найбільше нас обурило, що це компанії, які не працюють на території Борзнянської громади, не платять тут податки, і їм виділяють значні обсяги землі без будь-яких соціальних зобов’язань для мешканців громади», – пояснила Раїса Лук’яненко.

Депутатка зауважила, що ці земельні питання викликали значну дискусію, в процесі якої було запропоновано механізм передачі землі. Основна умова – зробити цей процес максимально прозорим.

«Нам варто оприлюднити інформацію, що є такий обсяг землі, який громада має намір передати в оренду. Одна умова – це орендна плата на рівні 12% від нормативно-грошової оцінки землі, плюс – соціальна угода, яку запропонує орендодавець. Хто запропонує кращі умови для громади, той і орендуватиме цю землю», – наголосила вона.

Раїса Лук’яненко підкреслила, що депутати міськради переслідують основний інтерес – наповнення місцевого бюджету та вирішення місцевих проблемних питань.

Цю позицію поділяє і депутат обласної ради від «Нашого краю», аграрій Валерій Колоша, який взяв участь у засіданні сесії.

«Основне завдання місцевої влади – створити прозорі конкурентні умови для орендарів землі, аби поповнювався бюджет громади, а місцеві жителі мали зиск у вирішенні важливих для них проблемних питань завдяки партнерству громади й інвесторів, які орендують землю», – підкреслив він.

За підсумками обговорень, суперечливі земельні питання зняли з розгляду Борзнянської міськради. Долю майже 100 га землі громади будуть вирішувати наступної сесії Борзнянської міськради.