Борги за комуналку зростають, – «Наш край» запропонував, як знизити тарифи на тепло та газ на понад 40% та врятувати ЖКГ від колапсу

17.03.21

«Наш край» пропонує переглянути модель ціноутворення на газ і тепло, що дозволить знизити тарифи на понад 40% та врятувати систему ЖКГ від колапсу. Про це заявив співголова партії “Наш край” Олександр Мазурчак .

Він закликав владу відмовитись від існуючої моделі “Амстердам+” та спрямувати весь газ власного видобутку на потреби населення.

«Це дозволить знизити ціну на газ на 40% для населення. Високі тарифи – це не лише проблема людей та їхня неспроможність заплатити. Це призводить до накопичення мільярдних боргів, які загрожують колапсом системі ЖКГ», – зазначив Олександр Мазурчак.

Він наголосив, видобуток власного газу повністю задовольнить потреби населення та дозволить знизити ціну на газ та тепло.

«Минулого року в Україні видобуто 13,45 млрд куб. м  товарного газу,  і практично такий же обсяг використало населення – 8,2 млрд куб. м. На виробництво тепла для населення пішло  5 млрд куб. м. Цього повністю вистачає для потреб населення. Більш того, це дозволить знизити ціну на газ до 4 грн, а не 8,5 грн, як сьогодні платять українці. Окрім цього, це дозволить на 40% знизити тарифи на тепло, оскільки у структурі тарифу витрати на газ становлять близько 80%», – переконаний Олександр Мазурчак.

За його словами, формула «Амстердам+» та труднощі з отриманням субсидій призводять до зростання боргів людей за ЖКП.

«Через завищені тарифи на житлово-комунальні послуги, які не відповідають фактичним доходам населення та труднощі з отримання субсидій зростають борги за комуналку.  У січні 2021 року борг населення за житлово-комунальні послуги зріс на 7,4 млрд грн і на 1 лютого досяг 81 млрд грн. Тому потрібно терміново переглянути модель ціноутворення на газ та тепло, відмовитись від існуючої моделі “Амстердам+” та спрямувати весь газ власного видобутку на потреби населення», – підсумував Олександр Мазурчак.