Безпекова інфраструктура в громадах практично відсутня, – Олена Донченко («Наш край»)

15.02.22mykolayiv bezpeka - Безпекова інфраструктура в громадах практично відсутня, - Олена Донченко («Наш край»)

За 30 років незалежності держава так і не подбала про безпеку сільського населення під час надзвичайних ситуацій або можливого воєнного стану. Майже в усіх селах єдиним укриттям є підвали, призначені для зберігання харчів, а не для захисту людини. Таку думку висловила депутат Миколаївської обласної ради Олена Донченко під час зустрічі з виборцями в Горохівській ОТГ, обговорюючи питання безпеки в громадах.

«Безпека в громадах знаходиться на вкрай низькому рівні. В деяких селах ще за радянських часів сховища були побудовані при школах та знаходяться в більш менш належному стані, але не в усіх сільських навчальних закладах такі укриття є. Наприклад, в Горохівській громаді укриттів немає ні при школі, ні при інших об’єктах. Краща ситуація в Галицинівській громаді, там є сховища при школах, які розраховані приблизно на 100 чоловік. Укриття при лікарнях передбачені для персоналу та пацієнтів, а загалом для сільського населення єдиним захистом може стати тільки особистий підвал, який легко може перетворитися на братську могилу», – коментує критичну ситуацію з обороною та захистом в селех депутат.

Олена Донченко впевнена, що така ситуація склалася через те, що десятки років в пріоритеті для держави були захист об’єктів критичної інфраструктури та працівників для забезпечення функціонування цих об’єктів, які, в основному, розташовані в містах, а не в селах.

«На сьогоднішній день практично уся відповідальність за безпеку сільського населення під час можливого воєнного стану чи надзвичайних ситуацій лягла на плечі голів громад, яким доведеться з нуля розбудовувати безпекову інфраструктуру, що вкрай дорого та потребує значного часу», – наголошує представниця «Нашого краю».

Депутат висловила надію, що подібні об’єкти безпекового характеру ніколи не знадобляться жителям сільської місцевості. Також Олена Донченко відзначила, що направить депутатський запит до обласної ради з вимогою надати розгорнуту інформацію по кожному населеному пункті області, де, як і за яких умов людина може тимчасово укритись під час воєнного стану чи надзвичайних ситуацій.