Без змін до Бюджетного кодексу освітяни отримуватимуть зарплати із затримками, – «Наш край»

15.09.15

Кабмін займається латанням дірок, а не системними змінами в країні. Про це заявив співголова партії «Наш край» Олександр Мазурчак, коментуючи заяву прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка про виділення 2 млрд. грн. для погашення заборгованості працівникам соціальної сфери.

За словами Олександра Мазурчака, обіцяні урядом кошти – це точкове гасіння пожежі, адже без змін до Бюджетного кодексу і реального процесу децентралізації бюджетники, насамперед у маленьких містечках, і надалі ризикують отримувати зарплати із затримками. «Громадам треба нарешті дозволити самим визначати, як і що фінансувати у своєму місті. Інакше ситуації, за яких Кабінет міністрів розподілятиме кошти у ручному режимі, будуть повторюватись і надалі», – відзначив Олександр Мазурчак, зауваживши, що уряд не поспішає надавати громадам фінансову незалежність.

Так, саме через відсутність змін до Бюджетного кодексу гроші на дитячі садочки, будинки культури та бібліотеки у містах районного значення продовжують розподіляти призначені Києвом чиновники райдержадміністрацій. «В переважній більшості вони не знають реальних проблем району. До того ж, не несуть відповідальності перед громадою», – заявив Олександр Мазурчак.

Співголова партії «Наш край» наголосив, що через безвідповідальність місцевих чиновників з фінансуванням дитячих садочків, будинків та бібліотек у містах районного значення склалась катастрофічна ситуація. «Наша партія неодноразово звертала увагу київських чиновників на ці проблеми. Тож одноразове виділення коштів Кабміном проблему із затримками зарплат не вирішить – без системних змін борги накопичуватимуться знову», – зазначив Олександр Мазурчак.

У зв’язку із цим партія «Наш край» виступила із вимогою до уряду розпочати системну децентралізацію та розробити і внести на розгляд Верховної Ради України зміни до Бюджетного кодексу, які розширять повноваження органів місцевого самоврядування та забезпечать гарантії повного фінансування потреб громад.

Нагадаємо, 13 вересня прем’єр-міністр Арсеній Яценюк заявив, що уряд виділить 2 мільярди гривень для допомоги тим районам, в яких не вистачає коштів на виплати заробітної платні для працівників бюджетної сфери. Заборгованість по зарплатах обіцяють погасити до кінця місяця.