Без згоди людей не можна впроваджувати пенсійну реформу, – Юрій Гранатуров

27.04.17

Проведення пенсійної реформи без громадського обговорення і узгодження з людьми неприпустимо та має бути призупинено. Про це заявив співголова партії “Наш край” Юрій Гранатуров.

За його словами, Уряд планує за кілька тижнів доопрацювати законопроект про пенсійну реформу та передати його в парламент до 16 травня, але без громадського обговорення.

«Причиною такого поспіху уряд називає вимоги з боку МВФ. Вкотре, посилаючись на МВФ уряд намагається ухвалити важливу для кожного українця реформу, без узгодження з людьми. Проведення пенсійної реформи без громадського обговорення і узгодження з людьми неприпустимо та має бути призупинено”, – зазначив Юрій Гранатуров.

Він наголосив, про зміст пенсійної реформи знає лише вузьке коло.

“За словами посадовців, реформа узгоджена на 99%. Про зміст реформи знає дуже небагато людей, які вели перемовини з МВФ та узгоджували нікому невідомі положення, механізми і інструменти. Відповіді на всі уточнюючі питання щодо реформи, уряд пропонує шукати у Меморандумі з МВФ”, – додав Юрій Гранатуров.

Для обговорення реформи, на думку співголови партії “Наш край”, потрібно використати місцеві ради.

“Місцеві депутати постійно спілкуються зі своїми виборцями та знають їхню позицію, тому саме у місцевих радах може відбутися предметне та змістовне обговорення пенсійної реформи. Влада може організувати його у найкоротші терміни, було би бажання”, – підсумував Юрій Гранатуров.

Нагадаємо, у Меморандумі про економічну і фінансову політику у розділі про пенсійну реформу влада визнає необхідність реформування пенсійної системи. Для створення стабільної основи системи пенсійного забезпечення, стимулювання сплати пенсійних внесків працівниками, а також для забезпечення адекватного рівня пенсії у майбутньому влада мала ухвалити до кінця квітня 2017 р. комплексну пенсійну реформу (новий термін виконання структурного маяка, перенесений з кінця грудня 2016 р.), яка набере чинності з 1 січня 2018 р.