Без вождів і олігархів

30.08.15

В Україні створена партія нового типу – яка не зациклена на фігурі «вождя» і не знаходиться на утриманні олігархічного клану

Вступ у передвиборчу боротьбу партії «НАШ КРАЙ» викликав замішання серед «старожилів» українського політикуму і підгодованих ними політичних коментаторів. Ще б пак: про свою участь у виборах до місцевих органів влади заявила партія, що об’єднала сотні людей справи, господарників, не популістів

Співголова партії «НАШ КРАЙ» народний депутат Антон Кіссе не здивований: за його словами, спрацював здоровий егоїзм представників місцевого самоврядування. Кожен з мерів мріє про процвітання свого міста, але для цього доводиться об’єднати зусилля, змусити політиків з Печерських пагорбів рахуватися з представниками місцевих громад.

Кіссе згадує, як після створення партії намагався знайти однодумців серед нинішнього складу Верховної Ради: «Я обійшов понад 100 народних депутатів. Розповідав про те, наскільки Україні потрібна політична сила, яка б представляла місцеве самоврядування, все різноманіття багатонаціональної України – всі погоджувалися, наскільки це необхідно, але кожен кивав у бік свого партійного керівництва: ми, мовляв, підтримуємо, але що скажуть «згори»?».

Інша справа – мери і депутати місцевих рад, ті, для кого розвиток самоврядування – не просто строчка в програмі або коаліційній угоді, а щоденна копітка праця. Про політичну силу, яка об’єднає господарників, вони мріяли давно.

Антон Кіссе вже не першу депутатську каденцію представляє у Верховній Раді Одеську область – регіон непростий і багатонаціональний. Особистий досвід підказав: не важливо, якою мовою говорить людина, в яку церкву ходить – українці і росіяни, болгари і гагаузи, молдавани та євреї бажають одного: гідного життя в рідному краї.

Ця ідея виявилася близькою і сусідній Миколаївщині, і столичному регіону, жителям Маріуполя, Харківщини та Запоріжжя. «НАШ КРАЙ» за лічені місяці наростив «політичну мускулатуру», змусивши рахуватися з собою традиційних політичних важкоатлетів.

При цьому всьому «НАШ КРАЙ» разюче відрізняється від типових українських партійних проектів. По-перше, партія обходиться без «вождя» і олігархічного ресурсу. В її керівництві – п’ятеро співголів, які представляють різні регіони країни: від Київщини до Миколаївщини. По-друге, всі спроби записних «політичних експертів» виявити в партії інтереси великого бізнесу успіхом не увінчалися. По-третє, «НАШ КРАЙ» і не приховує, що об’єднання господарників в одну політичну силу не було самоціллю – вже швидше до цього змусили вимоги Закону про місцеві вибори. Мета ж для кожного з представників «НАШОГО КРАЮ» незмінна – добробут рідного міста, району, села. І, в результаті, всієї України.

ПРЯМА МОВА:

АНТОН КІССЕ: «Чи впевнена центральна влада в тому, що чує простих людей? Що люди можуть сказати, про що думають, що відчувають? І як донести їхні думки, вимоги, побажання? Наша мета – зробити так, щоб у центрі могли почути жителів міст і районів. Зараз багато хто розмірковує, чий ми проект – влади чи опозиції? А все просто. Ми – проект нашого рідного краю, проект конкретних справ, а не популістських розмов».

Віктор Зубченко