Багато медиків Миколаївщини не побачили обіцяних Кабміном підвищених зарплат

07.02.22mykolayiv zp - Багато медиків Миколаївщини не побачили обіцяних Кабміном підвищених зарплат

Не усі медики Миколаївської області отримали обіцяні Кабінетом міністрів зарплати. Про це заявив депутат Миколаївської обласної ради від партії «Наш край» Андрій Закусілов.

За його словами, повної звітності від профільного заступника голови обласної державної адміністрації Юрія Гранатурова ще немає, але від керівників медзакладів, які територіально знаходяться поза обласним центром, надходить інформація про значний брак коштів на зарплати медперсоналу.

«Ще в середині січня на загальній нараді керівники медзакладів області заявляли, що коштів на виплату зарплатні медикам та медичним сестрам у розмірі 20 тис. грн та 13,5 тис. грн відповідно не вистачає. Замість того, щоб відреагувати на заяву лікарів, Кабмін пообіцяв направити до медзакладів перевірку Держаудиту, яка має з’ясувати, чи раціонально керівництво лікарні витрачає кошти, а до самого керівника застосувати відповідальність за невиконання постанови», – відзначає Андрій Закусілов.

Депутат зауважив, що, незважаючи на дефіцит коштів, деякі медзаклади таки зуміли виконати постанову за рахунок скорочення ставок та скасування надбавок.

«Побоюючись чергових перевірок, окремі медзаклади таки виконали постанову, скоротивши ставки та скасувавши надбавки. Так, в одній з лікарень працівників ФАПів перевели на 0,5 ставки, в іншому не змінювали тарифну сітку, а забрали надбавки та здійснили нарахування згідно приписів Кабміну, що аж ніяк не змінило доходи медиків», – розповідає Андрій Закусілов та висловлює сподівання, що всі ці факти також будуть відображені в інформації Юрія Гранатурова.

Депутат наголосив, що саме сьогодні Кабмін обіцяв усім медзакладам направити контракти, а до 10 лютого кошти за послуги.

«Сьогодні лікарні мають отримати контракти, а 10 лютого гроші за надані послуги. Саме з цих коштів Кабмін пропонує лікарням перекрити різницю в дефіциті фінансів на виплату зарплати. Тільки, по-перше, навряд 10 лютого лікарні отримають гроші. По-друге, не усім лікарням достатньо буде цих грошей, оскільки доходи від надання послуг у кожної лікарні різні, і не завжди є прибуток, який можна направити саме на ці заходи, а не на розвиток», – розповів Андрій Закусілов.

У «Нашому краї» впевнені, що приймаючи такі рішення, уряд повинен передбачити дофінансування медичним закладам на зарплати лікарям, а не виписувати догани за неможливість виконати популістські розпорядження.