Антикорупційних судів під зовнішнім правлінням не існує в жодній розвиненій країні світу, – Сергій Кальцев

02.02.18

Антикорупційний суд в тому вигляді, який лобіюють «західні партнери» – не більше ніж спроба встановити зовнішній контроль над судовою системою України і, як наслідок, позбавити Київ залишків політичної самостійності. Про це заявив співголова партії «Наш край» Сергій Кальцев.

Він переконаний, що скоро вся українська еліта виявиться «на гачку» у Заходу.

«Ми бачимо, як міжнародні організації, які ніяк не пов’язані з міжнародним правом, такі як МВФ, вже у відкриту, не соромлячись, вимагають від української влади створення спеціалізованого антикорупційного суду. При цьому, виключно в «кращому» для Вашингтона, Брюсселя або Страсбурга вигляді. Так, міжнародні кредитори вимагають введення до складу майбутнього спеціалізованого суду іноземних експертів, які будуть мати право блокувати призначення того чи іншого судді. Тобто фактично будуть формувати склад цього суду, яким, нагадаю, будуть підсудні високопоставлені чиновники. Це говорить про те, що скоро вся українська еліта виявиться «на гачку» у Заходу», – переконаний Сергій Кальцев.

На жаль, уряд, який підсів на іноземні кредити, як на наркотик, буде схилятися до виконання будь-яких вимог.

«У цьому випадку український суверенітет отримає подвійний удар: і по нашій фінансово-економічній системі, від якої залежить добробут громадян, і по нашому правосуддю. У програші, як завжди, залишаться наші люди, яких перетворили на об’єкт дослідів в інтересах так званих західних партнерів», – зазначив Сергій Кальцев.

При цьому співголова партії, озвучив рецепт побудови незалежної держави.

«Рецепт побудови незалежної і чесного суду простий: високі, а не жебрацькі зарплати професійним суддям і найжорстокіший контроль з боку правоохоронних органів. Так званих антикорупційних судів під зовнішнім правлінням не існує в жодній розвиненій країні світу’», – підсумував Сергій Кальцев.