Андрій Шепель, Кіровоградщина: Звертати увагу треба насамперед на розвиток територіальних громад

22.09.15

Кандидат у депутати Кіровоградської обласної ради Андрій Шепель обіймав посади начальника відділу управління майном Кіровоградської обласної ради, заступника начальника управління, а з 2015 року очолює цей структурний підрозділ. Чому обрав саме «НАШ КРАЙ» та про плани на майбутнє він поділився з нашою газетою.

Які проблеми потрібно сьогодні вирішувати передусім?

Сьогодні перед нами їх постало безліч. Насамперед – це кризові явища в економіці, анексія Криму, протистояння на сході України, низький рівень життя, корупція, зокрема в судовій та правоохоронній системах, тощо. Та найголовніша проблема – неспроможність влади забезпечити нормальне життя пересічного громадянина. Проте маємо усвідомити, що звертати увагу треба насамперед на розвиток територіальних громад, на вирішення місцевих проблем. Облаштування якісних доріг, справедлива тарифна політика житлово-комунального господарства, якісна медицина та освіта, патріотичне виховання молоді, залучення інвестицій, сприяння веденню бізнесу та створення нових робочих місць – основні проблеми сьогодення.

Нещодавно мене вразив випадок, про який розповіла незнайома жінка. У дитячому садочку діти молодшої групи не хотіли засинати. Вихователька запропонувала їм просту гру: що дозволить не спати тому, хто засне першим. Діти, змагаючись один з одним за право не спати, одразу ж заснули. Такий приклад говорить сам за себе. У будь-якій ситуації ми можемо знайти раціональний спосіб вирішення проблем. Проте слід пам’ятати, що лише професіонал зможе запропонувати такий спосіб швидко та забезпечити його ефективне впровадження.

Чому ви вибрали для себе партію «НАШ КРАЙ»?

Я раціональна людина. Довго вивчав програми політичних сил, спостерігав за політичними фігурами, їх пропозиціями та політичними рішеннями. Тож з упевненістю можу сказати, що серед інших політична партія «НАШ КРАЙ» – це та сила, яка об’єднала професіоналів, досвідчених господарників, ефективних менеджерів, які впевнені у власних силах і знають, як привести країну до європейського рівня.

У переважній більшості обрані депутати йдуть працювати в облраду не усвідомлюючи, що вони мають робити. Одні женуться за престижем та політичною славою, інші приходять лобіювати власні бізнесові інтереси, і лише невелика частина депутатів розуміється на питаннях управління регіоном, територією. Тим часом через два роки на нас чекають нові місцеві вибори. Тож новообраним депутатам не буде часу навчатися, треба одразу ставати до руля та впроваджувати реформи на місцевому рівні. І, повторюся, це мають робити професіонали, люди, які знають, як готувати галузеві програми, вносити влучні та ефективні рішення щодо спрямування бюджетних коштів, реформування системи житлово-комунального господарства, освіти, медицини тощо.

Якими будуть ваші перші п’ять кроків як депутата Кіровоградської обласної ради?

Перший – розробити та внести на розгляд ради програми санаторно-курортного оздоровлення пенсіонерів та ветеранів у Знам’янській обласній бальнеологічній лікарні, оскільки тисячі наших громадян втратили можливість лікуватися в цьому закладі через високу вартість путівки та відсутність механізму отримання безкоштовних або пільгових путівок.

Другий – ініціювати виділення коштів з обласного бюджету на проведення енергоефективних заходів та встановлення приладів обліку (лічильників тепла, води, газу, утеплення приміщень, встановлення автономного опалення тощо) та розроблення порядку надання такої допомоги.

Третій – вдосконалити роботу регіонального фонду підтримки підприємництва, спрощення процедур отримання пільгових кредитів за рахунок обласного бюджету на розвиток малого бізнесу.

Четвертий – внести пропозиції щодо підвищення якості харчування у медичних закладах області шляхом впровадження модульного харчування (за досвідом Одеської області).

П’ятий – внесення пропозицій щодо забезпечення відкритості у процесах управління – висвітлення на сайті обласної ради та обговорення результатів роботи підприємств, установ і організацій обласної комунальної власності, обговорення пропозицій щодо розширення обсягів та підвищення якості надання послуг.