Андрій Прокопенко, Чернігівщина: Йду, щоб повернути справедливість щодо села!

10.10.15

Кандидат у обласну раду по Козелецькому району Андрій Прокопенко запроваджує масштабну програму енергозбереження.

Чому ви вирішили йти в політику? Які пріоритети для себе ставите?

Бачу несправедливість з боку влади щодо сільського населення. Нині між містом і селом існує величезна прірва, яку жоден з політиків навіть не намагається подолати. На селі нема роботи, скорочуються медичні заклади, закриваються школи. Фактично відсутні заклади позашкільної освіти, діти залишені самі на себе. Як батько двох дітей я це гостро відчуваю, хочеться щось змінити.

Чи справедливим, на вашу думку, є питання підняття тарифів, що широко обговорюється?

За півроку тарифи на електроенергію зросли на 48%, а на газ – ушестеро! Водночас пенсії та соціальні виплати залишилися майже незмінними. Та ще й пенсії почали оподатковувати, чого у жодній країні світу немає.

Сьогодні кубометр газу коштує 7,19 гривні. Ця ціна є несправедливою. Газ для населення не може коштувати більш як 3,50. Поясню чому. Для потреб населення використовується газ власного видобутку. Він закуповується у ПАТ «Укргазвидобування» по 1,59 гривні за кубометр. Транзит газу обходиться у 66 копійок за кубометр, а тариф на постачання – 9 копійок. Разом виходить 2,34 гривні. Додаємо ПДВ та цільову надбавку – отримуємо вартість газу 2,90 гривні за кубічний метр. Додамо норму прибутку – отримаємо справедливу ціну в 3,50. Однак населення сплачує сьогодні вдвічі більше. Чому? Тому що уряд за рахунок простих людей покриває дефіцит «Нафтогазу». Це чорна корупційна діра, на якій влада заробляє мільярди.

У нас, простих українців, не запитували, чи хочемо ми покривати цю корупцію та розкрадання за власний рахунок. Цю владу потрібно гнати поганою мітлою! Хтось заробляє мільярди, а звичайній сільській родині з такими тарифами взимку не вистачить навіть на хліб.

Хіба влада цього не розуміє?

Влада вибрала найпростіший для себе шлях: перекласти весь тягар на плечі простого народу. Що ми бачимо? З 1 вересня відбулося подорожчання електроенергії для населення:1 кВт/год сьогодні вже коштує 46 копійок. І це не останнє зростання тарифів. Уряд вирішив підвищувати ціни протягом 2–3 років, у результаті чого тарифи зростуть у 6–7 разів. Уже за рік вартість кіловата становитиме 1 гривню 68 копійок.

Що планує зробити партія «НАШ КРАЙ» для врегулювання тарифів на рівні Чернігівської області?

Ми йдемо на вибори в обласну раду – щоб припинити тарифне свавілля! І дати простій людині хоч трошки передихнути вільно.

У нас, у Козелецькому районі, діє потужна команда – Надія Міклухо-Маклай, Володимир Кучма, Леонід Мисливець.

Нашим першим рішенням у обласній раді буде прийняття на рівні всієї області цільової програми з виплати компенсацій за подорожчання тарифів для сільських мешканців. Резерви для цього в обласному бюджеті є.

А чи можна щось зробити вже зараз, не чекаючи прийняття програми?

Безумовно. За моєю ініціативою у Козелецькому районі розпочалася програма енергоефективності та енергозбереження. Її мета – допомогти людям замінити витратні лампи розжарювання на енергозберігаючі, які споживають втричі менше електроенергії. Тим самим дають змогу відчутно зекономити сімейний бюджет. Ця програма вже діє і, скажу вам чесно, користується великою популярністю. Бо це реальна і зрозуміла допомога людям.

Ми робимо це вже сьогодні, не чекаючи, поки тарифи стануть непідйомними для людей.